Apcoa Parking – jak parkować z aplikacją Apcoa Flow?

26.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Apcoa Parking – jak parkować z aplikacją Apcoa Flow?
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Aplikacja do parkowania APCOA Flow pozwala na szybkie parkowanie pojazdu, bez martwienia się o bilet z parkometru czy kasy parkingowe. Gdzie można parkować z APCOA Flow? Jak skorzystać z usług APCOA Parking Polska? Czy apka cieszy się dobrymi opiniami? Odpowiadamy na te pytania w dzisiejszym artykule.

Czym jest APCOA Parking?

Grupa APCOA Parking to spółka, która istnieje na rynku już od ponad 45 lat. Operator parkingów działa na terenie 12 krajów europejskich, w tym również w Polsce.

Zajmuje się on obsługą parkingów miejskich, hotelowych, szpitalnych i lotniskowych.

Usługi, które oferuje APCOA Parking Polska, to także:

 • doradztwo w zakresie opracowania koncepcji prawidłowej organizacji ruchu;
 • instalacje oraz obsługa systemu monitoringu na parkingach;
 • prowadzenie akcji marketingowych;
 • znakowanie parkingów.

Gdzie można parkować z Apcoa Flow?

APCOA Parking Polska jest operatorem ponad 800 parkingów w Polsce, wśród których znajdują się także parkingi zlokalizowane przy sklepach spożywczych Biedronka i Lidl.

Osoby niebędące klientami wymienionych sklepów, pragnące skorzystać z parkingu, powinny zrobić to poprzez APCOA Flow. Aplikacja na smartfona pozwala szybko znaleźć parking oraz zapłacić za czas parkowania. Możesz też sprawdzić listę parkingów Apcoa na oficjalnej stronie.

Jak parkować z aplikacją Apcoa Flow?

Aplikacja do parkowania APCOA Flow znacznie usprawnia proces parkowania. Apkę można pobrać bezpłatnie z App Store lub Google Play.

apcoa flow aplikacja
Źródło: Sklep Google

Rejestracja konta APCOA Flow jest darmowa, koszty ponosi się jedynie podczas parkowania na płatnych parkingach oraz w lokalizacjach z systemami szlabanowymi. Aby się zarejestrować, należy podać podstawowe dane (imię, adres email, numer rejestracyjny pojazdu) oraz dodać preferowaną metodę płatności (karta płatnicza, Blik, Szybki Przelew).

Aby znaleźć parking na trasie, trzeba uruchomić aplikację do parkowania APCOA Flow i znaleźć na mapie najbliższy parking, oznaczony zieloną flagą. Następnie wystarczy kliknąć Nawiguj, a aplikacja doprowadzi kierowcę do wjazdu na parking. APCOA Flow wyszuka miejsce postojowe oraz poinformuje z wyprzedzeniem o całkowitej ilości miejsc parkingowych.

Dzięki mobilnej płatności telefonem można znacznie przyspieszyć moment opuszczania parkingu, ponieważ opłata jest pobierana automatycznie. Dostępne są różne abonamenty — od 12 godzin do 30 dni, możliwe jest również skonfigurowanie automatycznego odnawiania abonamentu dla danego pojazdu.

Czy potrzebna jest naklejka parkingowa?

W przypadku APCOA Flow naklejka czy też zostawianie biletów parkingowych za szybą nie jest konieczne. Kontroler korzysta bowiem z własnej aplikacji, w której można łatwo zweryfikować płatność po numerze rejestracyjnym zaparkowanego pojazdu. Kierowca może w każdej chwili przedłużyć czas parkowania z poziomu aplikacji.

apcoa parking - polska

APCOA Flow — opinie i kontrowersje

Czy warto korzystać z aplikacji do parkowania APCOA? Opinie na ten temat są bardzo różne, w ostatnim czasie wokół grupy APCOA Parking Polska pojawiło się wiele kontrowersji. W kwietniu 2023 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował o ukaraniu spółki w związku z wykrytymi naruszeniami zbiorowych interesów konsumentów. Sprawa dotyczyła niesłusznie wydanych mandatów za parkowanie i utrudnionego procesu składania reklamacji.

Obecnie kierowcy mogą zakwestionować zasadność wystawienia mandatu w terminie 14 dni od dnia wystawienia wezwania. Jeśli ktoś uważa, że został niesłusznie ukarany, powinien wypełnić dedykowany formularz reklamacyjny, który znajduje się na oficjalnej stronie firmy Apcoa Parking Polska. Można go znaleźć pod tym linkiem: https://reklamacje.apcoapolska.pl.

apcoa - opinie

Jak odwołać się od mandatu APCOA?

W przypadku otrzymania niesłusznie wezwania do zapłaty za parking możemy złożyć w APCOA reklamację na dwa sposoby:

 • poprzez wypełnienie elektronicznego formularza;
 • poprzez przygotowanie dokumentu reklamacyjnego w wersji papierowej i przesłanie go na adres siedziby firmy (APCOA Parking Polska Sp. z o.o., Rondo ONZ 1, 00-124 Warszawa).

Zgodnie z informacjami podanymi przez APCOA reklamacja powinna zawierać:

 • numer wezwania;
 • numer rejestracyjny pojazdu;
 • datę wystawienia wezwania do zapłaty;
 • dane osobowe (imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, adres do korespondencji);
 • opis dotyczący powodu składania reklamacji;
 • ewentualne załączniki.

Po złożeniu reklamacji w APCOA należy się wstrzymać z uiszczeniem płatności mandat, aż do momentu uzyskania odpowiedzi z firmy APCOA Parking Polska. Jest ona udzielana jest w formie elektronicznej lub listownie, na adres miejsca zamieszkania podany podczas zgłaszania reklamacji. Po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji przez APCOA mandat zostanie anulowany. W przypadku pytań lub wątpliwości można się skontaktować z APCOA Parking Polska telefonicznie, pod numerem: +48 22/ 300 12 31.

Jakie są inne aplikacje do płatności za parking?

W Internecie można znaleźć wiele przydatnych aplikacji do parkowania, dzięki którym można szybko znaleźć wolne miejsce, a także od razu za nie zapłacić, bez udawania się do najbliższego parkomatu.

Poza APCOA Flow warto sprawdzić także apki takie jak np.: Anypark, mPay czy SkyCash.

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia biolog — antropolog, zawodowo od 2017 roku zajmuje się tworzeniem contentu dla różnych marek. Wcześniej pracowała w branży eventowej. Stara się dużo podróżować, przede wszystkim górskimi szlakami, kocha psy (najbardziej swojego setera szkockiego!), jest również miłośniczką gier planszowych oraz gier video, w szczególności z gatunku action-RPG.