Szukasz dobrego telefonu do zdjęć? Poczekaj na Samsung Galaxy S24 Ultra!

15.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Szukasz dobrego telefonu do zdjęć? Poczekaj na Samsung Galaxy S24 Ultra!
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Premiera Samsunga Galaxy S24 zbliża się wielkimi krokami – zaplanowano ją na początek 2024 roku. Koreańczycy starają się więc podkręcić nieco atmosferę i przygotować nas na debiut flagowca. Dowiedzieliśmy się już, że pojawi się tam nowa sztuczna inteligencja o nazwie Samsung Gauss. Kolejnym asem w rękawie ma być aparat w Galaxy S24 Ultra. Już poprzednie modele oferowały pod tym względem naprawdę dużo. A będzie tylko lepiej!

Samsung Galaxy S24 Ultra ze świetnymi możliwościami fotograficznymi

Wszystkie generacje Samsunga Galaxy S w momencie debiutu robiły ogromne wrażenie pod względem jakości zdjęć i filmów. Efekty mogliśmy nazywać „bardzo dobrymi”, „świetnymi”, „wybitnymi” – choć i takie określenia nie zawsze oddawały zachwyty użytkowników i recenzentów. Jeśli zapowiedzi Samsunga się potwierdzą, po premierze Galaxy S24 Ultra będziemy musieli prawdopodobnie sięgnąć nieco głębiej do słownika języka polskiego. Południowokoreański producent opublikował w sieci film, który pokazuje możliwości najnowszego, topowego modelu firmy.

„Wow” – to jedyne słowo, jakie przychodzi mi do głowy po odtworzeniu filmu pokazującego możliwości kamery w Galaxy S24 Ultra.

Oczywiście, jakość filmów i zdjęć najlepiej ocenić po prostu je oglądając. Oto materiał przygotowany przez Samsunga:

Robi wrażenie, prawda? Poza świetną jakością filmu, do czego ostatnie Samsungi Galaxy S nas już przyzwyczaiły, mamy tu kilka dodatkowych funkcji. Doskonałe efekty osiągnięto dzięki połączeniu świetnej optyki, jakościowej matrycy i wydajności pozostającej na najwyższym poziomie.

Imponujące funkcje wideo w Samsungu Galaxy S24 Ultra

Samsung Galaxy S24 Ultra otrzyma matrycę 200 MP. W przypadku niektórych producentów dużo megapikseli ma raczej znaczenie marketingowe, niż faktyczne przełożenie na jakość zdjęć i filmów. W przypadku najnowszego Galaxy S24 Ultra duża matryca pozwoli jednak na realizację bardzo ciekawych funkcji, w czym niemały udział ma też zaawansowana sztuczna inteligencja.

ISOCELL Zoom Anyspace pozwoli śledzić wybrany obiekt znajdujący się w polu widzenia aparatu. Wciąż pozostanie w centrum uwagi, co może przypominać efektowne „zagrywki” doświadczonego kamerzysty. Wystarczy trzymać smartfon nieruchomo, resztą zajmie się aparat i oprogramowanie smartfona. Tu przydaje się bardzo duża matryca. Telefon potrafi „wyciąć” fragment – wycinek większego obrazu, który znajduje się w polu widzenia aparatu. Efekty? Zdumiewające!

Nowe funkcje aparatu w Galaxy S24 Ultra
Nowe funkcje aparatu w Galaxy S24 Ultra – automatyczne śledzenie obiektu na filmie

Olbrzymia matryca pozwala również „złapać” obraz w rozdzielczości czterokrotnie większej niż 4K. Możemy zatem „przesuwać” nasze nagranie, zmieniając jego kadr wedle uznania. Możemy też przybliżyć je lub oddalić – nie wykorzystujemy do tego zoomu cyfrowego lub optycznego, a właśnie dużą rozdzielczość matrycy.

Samsung przygotował też dodatkowe efekty, których możemy użyć podczas filmowania. Jest wśród nich powiększenie wybranego fragmentu obrazu, na przykład w celu pokazania pewnych szczegółów na ujęciu. Dodatkowe możliwości pojawią się zarówno podczas nagrywania wideo, jak i już w aplikacji galerii, gdy film zostanie nagrany. Jednocześnie, dzięki sztucznej inteligencji, zdjęcia i filmy mają otrzymać doskonałą jakość. Procesowanie odbędzie się błyskawicznie, tu znów dużą rolę odgrywa mocny procesor (Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3).

Lepsze zdjęcia i filmy w Samsungu Galaxy S24 Ultra

Co jeszcze wiemy o Samsungu Galaxy S24 Ultra?

Nowy model Samsunga pojawi się na rynku już za około dwa miesiące. Prawdopodobnie, w zależności od regionu, znajdziemy w nim dwa różne procesory:

W Europie i Polsce najpewniej dostaniemy ten drugi układ. Najwyższy model w gamie Galaxy S24 otrzyma duży wyświetlacz LTPO AMOLED 6,8″ z możliwością obsługi rysikiem i z adaptacyjną częstotliwością odświeżania. Rozdzielczość to QHD+, a maksymalna jasność może wynosić nawet 2200 nitów (1750 nitów w Galaxy S23 Ultra). Model powinien zadebiutować z pamięcią 12 GB RAM i dyskiem o pojemności co najmniej 256 GB. W Samsungu Galaxy S24 Ultra spodziewamy się baterii o pojemności 5.000 mAh z ładowaniem 45 W. Wzmacniana tytanem obudowa będzie wodoszczelna, a w specyfikacji urządzenia znajdziemy szereg najnowszych technologii i modułów łączności z Wi-Fi 7 i Bluetooth 5.4 na czele.

Samsung Galaxy S24 Ultra (źródło: OnLeaks)

Jeśli chodzi o możliwości fotograficzne, Samsung Galaxy S24 Ultra zaoferuje znacznie więcej, niż 200-megapikselową matrycę główną. Tam ISOCELL HP25X ma wielkość 1/1,3″, posiada możliwość łączenia czterech pikseli w jeden lub 16 pikseli w jeden, co ma na celu poprawę jakości zdjęć. Teleobiektyw z 3-krotnym zbliżeniem optycznym otrzyma sensor 50 MP (1/2,52″). Zbliżenie wykonamy też 10-megapikselowym aparatem peryskopowym. Jest też aparat szerokokątny z matrycą 12 MP. Tyle samo megapikseli ma przednia kamerka.

Telefony z serii Samsung Galaxy S23

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.