Canon pomoże w tworzeniu aparatu do smartfona?

24.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Canon pomoże w tworzeniu aparatu do smartfona?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nie jest nowością, że producenci smartfonów chętnie współpracują z firmami z branży fotograficznej. Z jednej strony ma to niezły efekt marketingowy, z drugiej zaś kooperacja może przynieść realne efekty. Najlepszym przykładem może być wieloletnia współpraca Huawei z Leicą – efektem były jedne z najlepszych smartfonów do zdjęć w swoich latach. Teraz podobny krok może podjąć kolejna firma, tym razem jest to prawdziwy branżowy „gigant”. Czy aparat Canon znajdzie się w jakimś smartfonie?

Aparat Canon w smartfonie

Dotychczas na współpracę z producentami smartfonów decydowali się głównie mniejsi gracze, znani raczej fanom profesjonalnej fotografii. Leica czy Zeiss to nie są firmy, których produkty wiele osób ma w swoich domach. Co innego możemy natomiast powiedzieć o bohaterze dzisiejszego artykułu. Aparat Canon to popularny sprzęt, a sam producent jest jednym z liderów w swojej branży.

Dziś nie wiadomo jeszcze, w jakich smartfonach mógłby się znaleźć aparat Canon.

Spora część firm jest już „zajęta” – współpracuje obecnie z innymi markami z branży foto. Taka możliwość jest jednak wciąż dla producentów telefonów komórkowych jak ASUS, Motorola, TCL, ZTE, realme, czy Tecno. Loga znanej firmy nie znajdziemy też przy aparacie w Samsungach. Koreańska firma planowała już jednak kooperację z Olympusem i szybko wycofała się z tego pomysłu.

Aparat Leica w Xiaomi

Możliwość współpracy Canona z jedną z firm wciąż musimy traktować jako internetową pogłoskę.

Kto zyskuje na takiej współpracy?

Z pewnością obecność logo znanej firmy przy aparatach w smartfonie podnosi jego renomę. Zwykle świadczy też o wysokiej klasie samego aparatu fotograficznego, w którym inżynierowie znanej firmy „maczali palce”. Ciężko jednak powiedzieć, jak wyglądają rozliczenia pomiędzy producentem smartfona a firmą z branży foto. Możemy jedynie przypuszczać, że to ten drugi podmiot zyskuje finansowo na współpracy – być może otrzymuje zastrzyk gotówki jednorazowo lub jako procent od sprzedaży telefonu ze swoim logo.

Ciężko wyobrazić sobie, by tylko względy finansowe były motywacją dla Canona. To ogromna marka z dużym zapleczem.

Kolejna możliwość to aparat Canon w smartfonie… właśnie tej marki. Być może nie mając już zbyt wielu możliwości w swojej branży, znany producent aparatów spróbuje swoich sił jako producent telefonów, czy innej elektroniki. Taki zabieg nikogo by nie zdziwił, a z pewnością udałoby się też znaleźć partnerów skorych do współpracy.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.