Animowany spin-off Stranger Things oficjalnie zapowiedziany! Kiedy premiera?

12.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Animowany spin-off Stranger Things oficjalnie zapowiedziany! Kiedy premiera?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Choć serial Stranger Things zmierza powoli do swojego finału, twórcy nie poprzestają na 5. sezonie. Co więcej, powoli staje się jasne, że w ich planach jest całe uniwersum zorientowane wokół przygód dzieciaków z Hawkins. Właśnie ogłoszono nowy projekt, mający rozwijać uwielbiany przez widzów świat. To animowany spin-off Stranger Things. Co o nim wiadomo? 

Animowany spin-off Stranger Things

Bracia Dufferowie stojący za wielkim hitem serwisu Netflix wydali oficjalne oświadczenie – animowany spin-off Stranger Things jest już w drodze: 

Zawsze marzyliśmy o animowanym »Stranger Things« w duchu kreskówek z sobotnich poranków, które kochaliśmy i przy których dorastaliśmy, a spełnienie tego marzenia jest absolutnie ekscytujące. Nie moglibyśmy być bardziej zachwyceni tym, co wymyślił Eric Robles i jego ekipa – scenariusz i grafika są niesamowite. Nie możemy doczekać się, aby podzielić się z wami większą dawką informacji. Przygoda trwa… – ogłosili.

Animowany spin-off Stranger Things to dzieło Erica Roblesa oraz Flying Bark Productions, mających na swoim koncie tytuły, takie jak Glitch Techs, Fanboy & Chum Chum oraz Random! Cartoons.

Bracia Dufferowie nie oddają jednak steru nad rozwojem uniwersum, współtworząc serial z pozycji producentów wykonawczych.

Oprócz wspomnianej produkcji w planach są też aktorski spin-off oraz prequel w formie sztuki, mającej trafić na deski londyńskiego teatru. Fani tytułu mogą być więc spokojni – “Stranger Things” jeszcze długo nie da o sobie zapomnieć. 

Kiedy zobaczymy animowany spin-off Stranger Things?

Odpowiedź na to pytanie – podobnie jak sama fabuła serialu animowanego – pozostają wielką niewiadomą. Nieznana jest również oficjalna data premiery Stranger Things 5. Według Davida Harboura – serialowego Hoppera – możemy oczekiwać, że wielki finał ST będzie miał swoje miejsce w połowie 2024 roku. 

Źródło: Variety, twitter.com/DiscussingFilm, materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.