Search icon

Amazon Prime Video – ile kosztuje? Co warto obejrzeć?

06.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Amazon Prime Video – ile kosztuje? Co warto obejrzeć?
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Od 12 września 2021 roku firma Amazon oferuje w Polsce usługę Prime, w ramach której subskrybenci otrzymują darmową dostawę zakupów z serwisu Amazon bez względu na kwotę zamówienia oraz dostęp do usług Prime Gaming oraz Prime Video. Wszystko to za jedyne 49 złotych rocznie. To bardzo atrakcyjna oferta w porównaniu do tego co oferuje konkurencja.

Co to jest Amazon Prime Video?

Amazon Prime Video to serwis typu VOD, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. W drugim kwartale bieżącego roku liczba użytkowników tego serwisu wynosiła 175 milionów osób. Warto dodać, że powstał on w 2006 roku, a jego pierwsza nazwa to Amazon Unbox.

Ile kosztuje Amazon Prime Video?

W porównaniu do innych serwisów VOD dostępnych w Polsce, cena Amazon Prime Video jest bardzo atrakcyjna. Miesięczna subskrypcja kosztuje 11 złotych, a pamiętać należy, że poza dostępem do filmów i seriali w pakiecie są także darmowe wysyłki przedmiotów zakupionych w sklepie amazon.pl oraz dostęp do usługi Prime Gaming.

Warto dodać, że subskrypcja odnawia się automatycznie, więc aby zaprzestać za nią płacić po miesiącu należy ja po prostu anulować.

Decydując się na opłatę za rok z góry wynosi ona zaledwie 49 złotych, co sprawia, że wykupywanie miesięcznej subskrypcji nie ma ekonomicznego uzasadnienia.

Co więcej, użytkownicy otrzymują 30-dniowy okres próbny, więc nietrudno policzyć, że opłata za każdy z pierwszych trzynastu miesięcy wynosi niecałe 4 złote.

Standardowy abonament Amazon Prime Video (bez dostępu do pozostałych usług) wynosi 26 złotych miesięcznie.

amazon prime video cennik
Źródło: www.amazon.pl

Trzeba jednak liczyć się z tym, że ceny te mogą wkrótce wzrosnąć. Amazon zapowiedział bowiem podwyżki w Europie (m.in. Wielkiej Brytanii i Niemczech). Na razie nie ma oficjalnego komunikatu, kiedy i o ile ceny wzrosną w Polsce.

Co obejrzeć na Amazon Prime Video?

Najciekawsze filmy, seriale i programy, które obejrzeć można w serwisie VOD od Amazona.

Filmy

 • Dźwięk metalu
 • Wojna o jutro
 • Pewnej nocy w Miami

Dźwięk metalu – film o muzyku, który nagle traci słuch i musi odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości, a przede wszystkim uporać się z wewnętrznymi problemami i traumami.

Wojna o jutro – film sensacyjny o losach mężczyzny, który musi zmierzyć się z przeszłością,

Pewnej nocy w Miami – opowieść o spotkaniu Malcolma X, Muhammeda Ali, Jima Browna i Sama Cooka zaangażowanych w walkę o prawa człowieka, a szczególnie czarnoskórej społeczności. Chociaż jest to fabularyzowana historia, to takie spotkanie faktycznie miało miejsce.

Seriale

 • Władca pierścieni: Pierścienie władzy
 • The Boys
 • Fleabag
 • Wspaniała Pani Maisel
 • The Expanse
 • Amerykańscy bogowie
 • Koło czasu

Władca pierścieni: Pierścienie władzy – wysokobudżetowy serial fantasy na podstawie dzieł Tolkiena. Jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali w historii

The Boys – serial sensacyjny o grupie mężczyzn, którzy walczą z superbohaterami nadużywającymi swoich nadludzkich mocy.

Fleabag – serial komediowy, który opowiada o perypetiach młodej kobiety, próbującej na nowo ułożyć sobie życie w Londynie.

Wspaniała Pani Maisel – osadzony w Ameryce lat 60. XX wieku serial opowiadający o kobiecie, która zdradzona przez męża rozpoczyna kaierię komika.

The Expanse – kultowy serial sci-fi przez wielu uznawany za jeden z najlepszych w historii. Opowiada historię rywalizacji między kolonią ludzi na Marsie, a mieszkańcami Ziemi.

Amerykańscy bogowie – fascynująca opowieść o konflikcie między starymi i nowymi bogami rozgrywająca się we współczesnym świecie amerykańskiego społeczeństwa

Koło czasu – kolejny serial fantasy będący adaptacją popularnej powieści Roberta Jordana. Ciekawy klimat, dobre efekty specjalne i wciągająca fabuła.

Programy telewizyjne

 • The Grand Tour – program motoryzacyjny, którego charyzmatycznymi gospodarzami są byli prowadzący Top Gear.
 • Fernando – serial dokumentalny o Fernando Alonso, jednym z najlepszych na świecie kierowców Formuły 1.
 • James May: Oh Cook! – program kulinarny prowadzony przez Jamesa Maya, byłego gospodarza Top Gear.

Warto też dodać, że w przyszłym roku na platformie Amazon Prime Video dostępny będzie film dokumentalny poświęcony karierze i życiu prywatnemu Roberta Lewandowskiego. Opowiadać będzie między innymi o drodze tego piłkarza na szczyt piłkarskiej kariery oraz o wzlotach i upadkach, które temu towarzyszyły. Realizacją zajmuje się wytwórnia Papaya Films.

Jakość dźwięku i wideo na Amazon Prime Video

Na uwagę zasługuje także jakość dostępnych w tej usłudze treści. Znaleźć można tam między innymi filmy i seriale w jakości 4K i High Dynamic Range (HDR). Są także pozycje, które strumieniowane są w niższej rozdzielczości.

Nie można też narzekać na dźwięk. Standardem jest Dolby Digital lub Dolby Digital Plus, a w nowych propozycjach dostępny będzie dźwięk przestrzenny Dolby Atmos.

Amazon Prime Video – jak oglądać?

Aby oglądać filmy i seriale oferowane przez Amazon Prime Video wystarczy pobrać aplikację Prime Video, która dostępna jest na smartfony i tablety z systemem iOS/ iPadOS i Android oraz na większość telewizorów Smart. Prime Video oglądać można także za pośrednictwem popularnych przeglądarek internetowych. W ramach jednej subskrypcji oglądać można na trzech urządzeniach jednocześnie.

W przypadku smartfonów i tabletów możliwe jest pobranie treści i oglądanie ich w trybie offline, czyli bez dostępu do Internetu.

amazon prime video
Źródło: www.primevideo.com

Amazon Prime Video – czy warto?

Trudno jednoznacznie określić, który z dostępnych obecnie w Polsce serwisów VOD jest najlepszy. Każdy z nich oferuje oryginalne produkcje, które mają swoich fanów w kraju i na całym świecie. To, który serwis ostatecznie wybiera użytkownik zależeć będzie od jego osobistych preferencji.

Przewagą Amazon Prime Video jest z pewnością jego cena. Roczna subskrypcja kosztuje nieco więcej niż miesięczna opłata za abonament w konkurencyjnych serwisach, a dodatkowo otrzymuje się inne, wspomniane wcześniej usługi.

nano google news

Może Cię zainteresować:

Bloger technologiczny z zamiłowania. Szczególnie interesują mnie perypetie firmy Apple i produkty, które oferuje. Z urządzeń tej marki korzystam dopiero 10 lat, więc jeszcze wiele muszę się nauczyć.