Search icon

Amazon Prime Video – czarny koń serwisów VOD

15.10.2021 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Amazon Prime Video – czarny koń serwisów VOD
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Od 12 września firma Amazon oferuje w Polsce usługę Prime, w ramach której subskrybenci otrzymują darmową dostawę zakupów z serwisu Amazon bez względu na kwotę zamówienia oraz dostęp do usług Prime Gaming oraz Prime Video. Wszystko to za jedyne 49 złotych rocznie. To bardzo atrakcyjna oferta w porównaniu do tego co oferuje konkurencja.

Co to jest Amazon Prime Video?

Amazon Prime Video to serwis typu VOD, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. W drugim kwartale bieżącego roku liczba użytkowników tego serwisu wynosiła 175 milionów osób. Warto dodać, że powstał on w 2006 roku, a jego pierwsza nazwa to Amazon Unbox.

Ile kosztuje Amazon Prime Video?

W porównaniu do innych serwisów VOD dostępnych w Polsce, cena Amazon Prime Video jest bardzo atrakcyjna. Miesięczna subskrypcja kosztuje 11 złotych, a pamiętać należy, że poza dostępem do filmów i seriali w pakiecie są także darmowe wysyłki przedmiotów zakupionych w sklepie amazon.pl oraz dostęp do usługi Prime Gaming.

Warto dodać, że subskrypcja odnawia się automatycznie, więc aby zaprzestać za nią płacić po miesiącu należy ja po prostu anulować.

Decydując się na opłatę za rok z góry wynosi ona zaledwie 49 złotych, co sprawia, że wykupywanie miesięcznej subskrypcji nie ma ekonomicznego uzasadnienia.

Co więcej, użytkownicy otrzymują 30-dniowy okres próbny, więc nietrudno policzyć, że opłata za każdy z pierwszych trzynastu miesięcy wynosi niecałe 4 złote.

Standardowy abonament Amazon Prime Video (bez dostępu do pozostałych usług) wynosi 26 złotych miesięcznie.

amazon prime video cennik
Źródło: www.amazon.pl

Co obejrzeć na Amazon Prime Video?

Najciekawsze filmy, seriale i programy, które obejrzeć można w serwisie VOD od Amazona.

Filmy

  • Val – film dokumentalny opowiadający o życiu słynnego aktora Vala Kilmera.
  • Anette – musical, którego historią jest życie operowej diwy i komika, którzy wychowują utalentowaną córkę.
  • The Tommorow War – film sensacyjny o losach mężczyzny, który musi zmierzyć się z przeszłością,

Seriale

  • Fleabag – serial komediowy, który opowiada o perypetiach młodej kobiety, próbującej na nowo ułożyć sobie życie w Londynie.
  • The Boys – serial sensacyjny o grupie mężczyzn, którzy walczą z superbohaterami nadużywającymi swoich nadludzkich mocy.
  • Wspaniała Pani Maisel – osadzony w Ameryce lat 60. XX wieku serial opowiadający o kobiecie, która zdradzona przez męża rozpoczyna kaierię komika.

Programy telewizyjne

  • The Grand Tour – program motoryzacyjny, którego charyzmatycznymi gospodarzami są byli prowadzący Top Gear.
  • Fernando – serial dokumentalny o Fernando Alonso, jednym z najlepszych na świecie kierowców Formuły 1.
  • James May: Oh Cook! – program kulinarny prowadzony przez Jamesa Maya, byłego gospodarza Top Gear.

Warto też dodać, że w przyszłym roku na platformie Amazon Prime Video dostępny będzie film dokumentalny poświęcony karierze i życiu prywatnemu Roberta Lewandowskiego. Opowiadać będzie między innymi o drodze tego piłkarza na szczyt piłkarskiej kariery oraz o wzlotach i upadkach, które temu towarzyszyły. Realizacją zajmuje się wytwórnia Papaya Films.

Niektóre filmy i seriale dostępne są w języku polskim. W przypadku większości tych, które są w języku angielskim dostępne są polskie napisy.

Jakość dźwięku i wideo na Amazon Prime Video

Na uwagę zasługuje także jakość dostępnych w tej usłudze treści. Znaleźć można tam między innymi filmy i seriale w jakości 4K i High Dynamic Range (HDR). Są także pozycje, które strumieniowane są w niższej rozdzielczości.

Nie można też narzekać na dźwięk. Standardem jest Dolby Digital lub Dolby Digital Plus, a w nowych propozycjach dostępny będzie dźwięk przestrzenny Dolby Atmos.

Polskie filmy w cyfrowo odświeżonej formie obejrzysz na 35mm.online
35mm.online – VOD z polskimi klasykami filmowymi

Amazon Prime Video – jak oglądać?

Aby oglądać filmy i seriale oferowane przez Amazon Prime Video wystarczy pobrać aplikację Prime Video, która dostępna jest na smartfony i tablety z systemem iOS/ iPadOS i Android oraz na większość telewizorów Smart. Prime Video oglądać można także za pośrednictwem popularnych przeglądarek internetowych. W ramach jednej subskrypcji oglądać można na trzech urządzeniach jednocześnie.

W przypadku smartfonów i tabletów możliwe jest pobranie treści i oglądanie ich w trybie offline, czyli bez dostępu do Internetu.

amazon prime video
Źródło: www.primevideo.com

Amazon Prime Video – czy warto?

Trudno jednoznacznie określić, który z dostępnych obecnie w Polsce serwisów VOD jest najlepszy. Każdy z nich oferuje oryginalne produkcje, które mają swoich fanów w kraju i na całym świecie. To, który serwis ostatecznie wybiera użytkownik zależeć będzie od jego osobistych preferencji.

Przewagą Amazon Prime Video jest z pewnością jego cena. Roczna subskrypcja kosztuje nieco więcej niż miesięczna opłata za abonament w konkurencyjnych serwisach, a dodatkowo otrzymuje się inne, wspomniane wcześniej usługi.

Może Cię zainteresować:

Bloger technologiczny z zamiłowania. Szczególnie interesują mnie perypetie firmy Apple i produkty, które oferuje. Z urządzeń tej marki korzystam dopiero 10 lat, więc jeszcze wiele muszę się nauczyć.