Search icon

Darmowy Amazon Music w abonamencie Prime – alternatywa dla Spotify z reklamami?

06.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Darmowy Amazon Music w abonamencie Prime – alternatywa dla Spotify z reklamami?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Choć w Polsce usługa Amazon Music nie jest zbyt popularna, na świecie cieszy się sporym uznaniem. Ustępuje właściwie tylko Apple Music i oczywiście Spotify. Teraz pozycja platformy z muzyką spod znaku Amazona może zdobyć uznanie kolejnych użytkowników. Jej nieco okrojona wersja trafia bowiem do pakietu Amazon Prime i to bez żadnych dodatkowych opłat. Niestety, póki co Amazon Music w Amazon Prime dostępne jest tylko w Stanach Zjednoczonych.

Co to jest Amazon Music?

Amazon Music jest serwisem do słuchania muzyki z ogromną bazą wykonawców i utworów. Jest konkurencją dla Spotify, Apple Music czy Tidala. Najczęściej użytkownicy korzystają z aplikacji na smartfony, gdzie player Amazon Music wygląda podobnie do konkurencyjnych programów. Koszt subskrypcji Amazon Music to niecałe 10$ w USA, gdzie baza utworów jest największa. W Europie jest ich nieco mniej (ale liczba ta to i tak imponujące 75 milionów), stąd także niższa cena – 3,99 euro.

Pakiet Amazon Prime powiększy się o Amazon Music

Początkowo Amazon Prime był usługą dla użytkowników sklepu internetowego Amazon. Wykupienie tej opcji dawało darmową wysyłkę, z czasem kilka dodatkowych opcji. Można więc powiedzieć, że to pewnego rodzaju odpowiednik (a raczej pierwowzór) Allegro Smart. Dziś w ramach Amazon Prime użytkownicy mają dostęp zarówno do korzyści w sklepie online, jak i do Amazon Prime Video (serwis VOD z filmami i serialami), czy do Amazon Prime Gaming (dostęp do gier online).

Amazon Music

Koszt usługi Amazon Prime może być opłacony miesięcznie lub raz na rok (wtedy jest taniej). W Polsce roczna opłata za dostęp do Amazon Prime wynosi 49 złotych. Miesięczna opłata wynosi natomiast 10,99 złotych.

Od 1 listopada Amazon Music dołącza do Amazon Prime, choć w nieco okrojonej wersji i na razie tylko w USA.

Dotyczy to na razie osób ze Stanów Zjednoczonych, choć zapewne w przyszłości usługa obejmie też inne rynki.

Amazon Music w Prime alternatywą dla darmowego Spotify?

Jednym z największych konkurentów płatnej wersji Amazon Music jest Spotify. Platforma ta posiada natomiast także darmową wersję, która posiada jednak pewne ograniczenia. W bezpłatnym Spotify nie mamy możliwości dowolnego wybierania, pomijania i przełączania piosenek. Są tam też reklamy – zarówno zachęty do wykupienia pełnej wersji Spotify, jak i treści innych firm.

Darmowy Amazon Music w usłudze Amazon Prime nie ma reklam, są jednak pewne ograniczenia:

  • Pierwszym z nich może być możliwość wyboru konkretnej playlisty lub albumu danego wykonawcy, ale bez opcji odtworzenia konkretnej piosenki.
  • Jeżeli wybierzemy więc konkretną playlistę, album, wykonawcę, czy gatunek – Amazon Music włączy losowy utwór.

Koszt zakupu pełnej wersji Amazon Music jest porównywalny do całego pakietu Amazon Prime. Można więc wybrać, czy wolimy mieć pełną kontrolę nad odtwarzaną muzyką, czy dodatkowe usługi (VOD, zakupy w Amazon z darmową wysyłką, gry) w tej samej cenie.

Wydaje się też, że listopadowa nowość jest dobrą wiadomości dla posiadaczy Amazon Prime, którzy dotąd korzystali ze Spotify z reklamami. Teraz bez dodatkowych opłat mogą mieć podobną funkcjonalność bez przerywania słuchania treściami marketingowymi.

nano google news

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.