Amazfit Cheetah Square – smartwatch z super wyświetlaczem AMOLED o jasności 1000 nitów

22.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Amazfit Cheetah Square – smartwatch z super wyświetlaczem AMOLED o jasności 1000 nitów
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Firma Amazfit zaprezentowała ostatnio kolejny smartwatch z serii Cheetah. Najnowszy model nosi nazwę Cheetah Square, ale wbrew temu jego koperta jest prostokątna, a nie kwadratowa. Przyglądamy się bliżej temu zegarkowi i przybliżamy Wam jego specyfikację.

Amazfit Cheetah Square – specyfikacja

W nowym zegarku zastosowano „niegasnący” wyświetlacz typu AMOLED z przekątną o długości 1,75 cala. Dzięki funkcji Always On na tarczy cały czas wyświetlane są najbardziej istotne informacje, co jest komfortowym rozwiązaniem i już dość dawno przyjęło się na rynku inteligentnych zegarków.

amazfit cheetah square

Rozdzielczość wyświetlacza wynosi 450 na 390 pikseli, ale na uwagę zasługuje maksymalna jasność na poziomie 1000 nitów, więc znajdujące się na ekranie treści widoczne będą w nawet najbardziej słoneczne dni.

Użytkownicy tego zegarka będą mieć do wyboru między innymi ponad 150 trybów sportowych oraz aż 100 tarcz.

Obie te liczby to raczej chwyt marketingowy niż realna korzyść dla właścicieli tego smartwatcha. Przydatny będzie jednak czujnik o nazwie BioTracked PPG, którego zadaniem będzie bieżące monitorowanie parametrów zdrowotnych oraz treningu. Sprawdzać będzie między innymi tętno oraz natlenienie krwi. Jest także, niezbędny w nowoczesnym sportowym smartwatchu, dwuzakresowy moduł GPS.

amazfit cheetah square

Co ważne, producent deklaruje, że zastosowana bateria umożliwia ciągłe działanie zegarka przez 8 dni z wyłączonym modułem GPS i 13 godzin w przypadku aktywnego śledzenia położenia. Warto także wspomnieć o klasie wodoszczelności 5 ATM oraz wadze zegarka wynoszącej 25 gramów. Grubość koperty to 9,9 milimetra.

Projektanci musieli się napracować

Trudno oprzeć się wrażeniu, że Cheetah Square przypomina Apple Watcha Ultra. Solidna koperta oraz duże pokrętło przywodzą na myśl najdroższy z zegarków firmy z Cupertino.

amazfit cheetah square

Nawet przycisk, który znajduje się nad koronką, ma niemal taki sam kształt jak przycisk czynności w zegarku Apple Watch Ultra. Projektanci musieli się sporo napracować, żeby odróżnić czymś zegarek Cheetah Square smartwatcha Apple.

Cena Amazfit Cheetah Square

Za zegarek Amazfit Cheetah Square zapłacić trzeba 229,90 euro, a kupić można go między innymi w serwisie Amazon. Oficjalna cena w Polsce wynosić będzie prawdopodobnie 1049 złotych.

Źródło i grafiki: amazfit.com

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.