Co zamiast Revolut? Najlepsze alternatywy dla Revolut

10.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 minut
Co zamiast Revolut? Najlepsze alternatywy dla Revolut
Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu

Revolut to aplikacja finansowa, która oferuje mnóstwo możliwości. Możesz dzięki niej wymienić waluty po korzystnym kursie, płacić za zakupy kartą, a także przesyłać pieniądze. Choć bez wątpienia to jedno najpopularniejszych rozwiązań co do kart wielowalutowych, to nie jest jedyne. Co zamiast Revolut? Alternatywy, które warto wziąć pod uwagę, znajdziesz w tym artykule.

Alternatywy dla Revolut – TOP 5

Revolut, czyli brytyjski fintech, oferuje najbardziej znaną na rynku wielowalutową kartę. Z jego usług globalnie korzysta ponad 30 milionów osób. Jeśli jednak z różnych powodów zastanawiasz się, czy istnieje konto podobne do Revolut, możesz odetchnąć z ulgą – tak, alternatyw jest sporo. Zebraliśmy najciekawsze z nich.

Wise – najlepsza alternatywa dla Revolut

Wise – najlepsza alternatywa dla Revolut
Źródło: Sklep Play

Wise to jeden z największych konkurentów dla Revoluta – z karty można korzystać w ponad 200 krajach, a do tego możliwa jest obsługa 56 walut. Pieniądze możesz wypłacić z dowolnego bankomatu (miesięczny limit to 200 euro – po przekroczeniu go w ciągu 30 dni naliczana jest prowizja 2%).

Zastanawiając się, co wybrać – Wise czy Revolut, warto wiedzieć, że obie opcje oferują bezpieczne konta internetowe. Pierwszy z nich jednak nie posiada licencji bankowej w Polsce – działa pod nadzorem FCA. Do tego w Wise nie ma ubezpieczenia depozytów, w przeciwieństwie do Revoluta.

Co do opłat, Wise zapewnia brak opłat miesięcznych za konto. Do tego darmowa jest też dostawa karty (w przeciwieństwie do Revolut, gdzie kosztuje 5 Euro, ok. 23 zł).

Zen – ciekawa polska alternatywa dla Revolut

Zen – ciekawa polska alternatywa dla Revolut
Źródło: Sklep Play

Zen to polski fintech, który rozpoczął działalność w 2020 roku. Oferuje wirtualne konto z kartą wielowalutową oraz polskim numerem IBAN. Licencja bankowa dla Zen została wydana przez Bank Centralny Litwy.

Korzystanie z Zen jest darmowe, a do tego zapewnia dostęp do kont w 30 walutach, w tym dolarów, polskich złotych czy funtów. Opłata za wymianę walut wynosi zawsze 0,5% – w porównaniu do 1%, które trzeba doliczyć przewalutowując pieniądze w weekend w Revolut.

Czy Zen jest dobrą alternatywą dla brytyjskiego fintechu? Z pewnością ma mniej użytkowników niż brytyjski fintech i nie zapewnia ubezpieczenia depozytów, jednak w ofercie firmy znajdziesz dodatkowe funkcjonalności, takie jak przedłużona gwarancja na sprzęt elektroniczny lub ochrona zakupów (w przypadku planów płatnych – 4 zł miesięcznie).

N26 – funkcjonalne internetowe konto bankowe

N26 – funkcjonalne internetowe konto bankowe
Źródło: Sklep Play

N26 to niemiecki bank internetowy, który zapewnia pełne bezpieczeństwo Twoich środków. Możesz w nim założyć darmowe konto w euro, a wraz z nim otrzymać też kartę Mastercard (jednorazowa wysyłka – 10 euro/ok. 46 zł). Bank nie pobiera opłat miesięcznych oraz za płatności w innych walutach niż euro. W ramach darmowego konta można wypłacać pieniądze z bankomatów bez opłat do 3 razy. Każda kolejna będzie kosztować 2 euro (ok. 9 zł).

N26 współpracuje ponadto z Wise, co umożliwia tanie przelewy międzynarodowe. Jeśli szukasz funkcjonalnego konta w Euro – będzie to dobry wybór. W innym wypadku lepiej zdecydować się na wielowalutowe konto Revolut.

Cinkciarz.pl – polska alternatywa dla Revoluta

Cinkciarz.pl – polska alternatywa dla Revoluta
Źródło: Sklep Play

Jeśli interesuje Cię coś innego niż Revolut, alternatywą może być Cinkciarz.pl. Jest to polski portal, który oferuje wielowalutowe usługi finansowe. Mogą korzystać z niego zarówno osoby indywidualne, mając dostęp do przekazów pieniężnych, wymiany walut oraz kart płatniczych w 160 walutach, jak i firmy. Dla nich Cinkciarz oferuje analizę kursu walut, przelewy walutowe od międzynarodowych kontrahentów oraz narzędzia do walki z przestępstwami finansowymi.

Jest  to bezpieczny i godny zaufania serwis, dzięki któremu wymienisz waluty i będziesz mieć możliwość dokonywania płatności na całym świecie po korzystnych kursach. Cinkciarz nie pobiera opłat za korzystanie z karty wielowalutowej i oferuje 2 darmowe wypłaty z bankomatów na terenie Europy i do 800 zł w pozostałych krajach. Po przekroczeniu limitu zostaje naliczona prowizja 2%.

Skrill – alternatywna karta walutowa dla Revolut

Skrill – alternatywna karta walutowa dla Revolut
Źródło: Sklep Play

Skrill to brytyjski fintech, który wcześniej był znany jako Moneybookers. Oferuje elektroniczny portfel z płatnościami online, kartę przedpłaconą – wirtualną i fizyczną oraz międzynarodowy transfer środków i opcję obracania kryptowalutami.

Korzystanie ze Skrill jest darmowe w przypadku karty wirtualnej. Za fizyczną należy zapłacić 10 euro rocznie (ok. 46 zł). Za przelewy krajowe pobierana jest prowizja do 2% oraz 5,50 euro (ok. 25 zł) za przelew SWIFT. Wypłata środków z bankomatu również obarczona jest dodatkowym kosztem (1,75%). Stosunkowo wysokie opłaty mogą być tutaj wadą, jednak warto też pamiętać, że Skrill obsługuje 40 walut, ma wygodną aplikację mobilną dostępną po polsku oraz umożliwia korzystanie z wirtualnej karty, którą można dodać do Google Pay lub Apple Pay.

Czy bankowe karty wielowalutowe są dobrą alternatywą dla Revoluta?

Revolut oferuje otworzenie konta osobistego z kartą, która umożliwia płatności walutowe, nawet w tych walutach, w których nie posiadasz rachunków. Z kolei karta wielowalutowa to karta płatnicza, która wydawana jest do konta osobistego w tradycyjnym banku. Oferuje ona płatności w obcych walutach, pobierając środki z posiadanego rachunku lub przewalutowując transakcję po aktualnym kursie i doliczając dodatkowe opłaty i prowizje.

Każde z tych rozwiązań ma swoje wady, jak i zalety. Jeśli zamierzasz często wymieniać gotówkę, kupować akcję lub kryptowaluty, postaw na Revolut. Gdy jednak potrzebujesz karty np. na wakacje zagraniczne raz do roku, korzystniejsza może być karta wielowalutowa. Warto sprawdzić wymienione wyżej aplikacje podobne do Revolut. Ich instalacja, jak i założenie konta są darmowe. Po przetestowaniu będzie Ci łatwiej zdecydować, czy któraś z nich będzie dla Ciebie dobrą alternatywą dla Revoluta.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.