OnePlus idzie śladami Samsunga. Będzie długie wsparcie aktualizacjami

09.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
OnePlus idzie śladami Samsunga. Będzie długie wsparcie aktualizacjami
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Na początku 2022 roku informowaliśmy o planach Samsunga na aż czteroletnie dostarczanie aktualizacji dla nowych urządzeń. Nie chodziło jedynie o łatanie luk związanych z bezpieczeństwem, ale także dostarczenie nowych funkcjonalności i zmianach wyglądu interfejsu. Takie samo zapewnienie usłyszeliśmy niedawno od innego dużego producenta. Aktualizacje OnePlus pojawi się przez cztery lata. W tym czasie użytkownik może liczyć na dostarczenie nowszej wersji Androida, czy nakładki systemowej.

Aktualizacja OnePlus aż przez cztery lata

Samsung zdecydował się na objęcie czteroletnimi aktualizacjami flagowych modeli. Mowa o serii Galaxy S, Galaxy Z Flip i Galaxy Z Fold. Długie wsparcie otrzyma też topowy tablet – Galaxy S Tab.

OnePlus nie informuje, czy program 4+5 będzie dotyczył tylko flagowców, czy wszystkich smartfonów.

Należąca do OPPO marka dostarczy duże aktualizacje (nowy system Android, kolejne wersje nakładki Oxygen OS) przez cztery lata, a rok dłużej użytkownik dostanie aktualizacje zabezpieczeń. Mowa o smartfonach, które pojawią się na rynku od 2023 roku.

Kiedy nowy OnePlus 11?

Ostatnia duża zmiana w oprogramowaniu smartfonów to aktualizacja OnePlus do OxygenOS 13. Najnowsza nakładka pojawiła się na rynku w momencie premiery OnePlus 10T. Objęte zostały nią aktualne modele (także z tańszej serii OnePlus Nord) oraz flagowce trzech ostatnich generacji (OnePlus 8, 9 i 10 w kilku odmianach).

Premiera OnePlus 11 Pro powinna się odbyć na początku 2023 roku.

To właśnie ten model (i cała seria OnePlus 11) może być pierwszym smartfonem objętym długimi, gwarantowanymi aktualizacjami OnePlus.

OnePlus 11 Pro
Możliwy wygląd OnePlus 11 Pro

W OnePlus 11 Pro spodziewamy się zobaczyć najnowszy procesor Snapdragon 8 Gen 2, super szybkie ładowanie 150 W. Część fanów „starego” OnePlusa czeka natomiast na powrót slidera powiadomień, tak cenionego elementu modeli sprzed kilku lat.

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.