Tak trzymać, Xiaomi! Aktualizacja starszych smartfonów do MIUI 14!

16.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Tak trzymać, Xiaomi! Aktualizacja starszych smartfonów do MIUI 14!
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Producenci smartfonów robią wiele, by przyciągnąć do siebie kolejnych klientów. Często jednak tyle energii nie poświęcają zadowoleniu dotychczasowych użytkowników sprzętu. Mowa między innymi o aktualizacjach oprogramowania – nie zawsze możemy liczyć na to, że dostaniemy nowszy soft. W tym przypadku możemy jednak powiedzieć o pozytywnym zaskoczeniu. Najnowsza aktualizacja Xiaomi trafi do nieco starszych modeli. Co więcej, w ich wypadku nie mieliśmy wcześniejszych obietnic dostarczenia kolejnej wersji oprogramowania.

Aktualizacja Xiaomi dla nieco starszych telefonów

Od pewnego czasu producenci obiecują użytkownikom sprzętu, że przez pewien okres otrzymają nowe oprogramowanie. Mowa zarówno o łataniu ewentualnych luk w zabezpieczeniach systemu Android, jak i o dostarczeniu nowej wersji samego systemu. Taki zabieg ma na celu utwierdzenie w klientach przekonania, że wybór danego modelu oznacza bezprocesową obsługę przez kilka kolejnych lat.

Aktualne oprogramowanie w smartfonie jest ważne dla bezpieczeństwa naszych danych. Wraz z pojawianiem się nowych wersji oprogramowania możemy tez liczyć na dodatkowe funkcje, czy lepszy wygląd.

Zwykle kilka nowych wersji systemu operacyjnego oraz nakładki producenta otrzymują smartfony z górnej półki cenowej. Nadchodząca aktualizacja pokazuje jednak, że wcale nie musi tak być.

Aktualizacja Xiaomi Redmi 9
Xiaomi Redmi 9

Aktualizacja Xiaomi Redmi 9 i Redmi Note 9

Xiaomi Redmi 9 pojawił się na rynku w połowie 2020 roku. Niedrogi smartfon zadebiutował z systemem operacyjnym Android 10. Z biegiem lat otrzymywał kolejne aktualizacje, dziś może pracować pod kontrolą Androida 12 z nakładką MIUI 13. Następnie producent podał do wiadomości publicznej informację, że telefony z tej serii nie dostaną dalszego wsparcia – nowych aktualizacji. Oznacza to, że właściciele takiego urządzenia mogą liczyć jedynie na łatanie krytycznych luk w zabezpieczeniach.

Xiaomi Redmi 9 i Xiaomi Redmi Note 9 otrzymają jednak aktualizację do najnowszej wersji oprogramowania – MIUI 14.

Możliwość zaktualizowania oprogramowania pojawi się do końca 2023 roku. Tym samym lista telefonów Xiaomi z aktualizacją do MIUI 14 zwiększa się. To świetna wiadomość dla posiadaczy tych modeli!

Dotychczas na aktualizację Xiaomi mogli liczyć właściciele takich modeli, jak Redmi Note 10, Redmi Note 11, mi 11, czy poprzedniej serii flagowców – Xiaomi 12.

Aktualizacja Xiaomi Redmi Note 9
Xiaomi Redmi Note 9 (źródło: GSMarena)

Co nowego w nowej wersji oprogramowania MIUI 14?

W najnowszej wersji oprogramowania znajdziemy kilka mniejszych i większych zmian. Producent zdecydował się zmniejszyć liczbę preinstalowanych aplikacji – teraz są na niej tylko najpotrzebniejsze programy i funkcje. Lepsza optymalizacja oprogramowania pozwoli natomiast zwiększyć wydajność. Może to znacznie pomóc użytkownikom Redmi 9 w sprawnym korzystaniu z telefonu – szczególnie, gdy ich smartfon ma mniej pamięci RAM (dostępne były wersje z 3 GB, 4 GB lub 6 GB RAM).

W MIUI 14 pojawiła się również ciekawa funkcja – stabilizacja liczby klatek w grach. Powinno to sprawić, że gry będą działały płynniej. Zmianą godną odnotowania są też poprawki bezpieczeństwa.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.