Zmiany w widżetach Windows 11 w najnowszej aktualizacji systemu

30.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Zmiany w widżetach Windows 11 w najnowszej aktualizacji systemu
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Microsoft w przeszłości zalewał użytkowników kolejnymi aktualizacjami. Wraz z wprowadzeniem najnowszej wersji systemu Windows 11, zmienia się nieco podejście firmy do zmian w oprogramowaniu. Teraz użytkownicy Windowsa będą otrzymywać aktualizacje dwóch rodzajów – częstsze, ale niewielkie oraz rzadkie, które zmieniają sporo w systemie. Jakie zmiany przyniosła najnowsza Aktualizacja Windows 11?

Aktualizacja Windows 11 build 25201

Aktualizacja systemu operacyjne Windows 11 nosi oznaczenie build 25201. Bez dwóch zdań możemy ją zaliczyć do tych mniejszych, choć przynosi pewne istotne zmiany.

Aktualizacja Windows 11 - widżety na całym ekranie
Aktualizacja Windows 11 – widżety na całym ekranie (fot. Mmicrosoft)

Aktualizacja Windows 11 build 25201 dostępna jest najpierw dla osób będących w programie Windows Insider.

Tym, na czym skupili się programiści Microsoftu, są zmiany w widżetach dostępnych dla Windowsa 11.

Aktualizacja Windows 11
Źródo: Neowin

Inny wygląd widżetów po aktualizacji Windows 11

Twórcy widżetów zaprezentowali nowe podejście do tej funkcjonalności. Po aktualizacji widżety będą pokazywane w trybie pełnego ekranu. Pozwoli to jeszcze sprawniej z nich korzystać, a w oknie zmieści się więcej przydatnych informacji. Dzięki większemu obszarowi, na którym widżet będzie wyświetlony, nie będzie potrzeby scrollowania w dół w celu dojścia do konkretnej informacji. Całość będzie natomiast o wiele bardziej czytelna.

Użytkownik zdecyduje, kiedy dany widżet ma zostać wyświetlony.

To osoba korzystająca z komputera z najnowszą wersją Windows 11 będzie więc mogła zdecydować o wyglądzie widżetów i ich układzie na pełnym ekranie. Widżety są dostępne po kliknięciu ikony w prawym, górnym narożniku ekranu. Zmiana układu widżetów odbywa się intuicyjnie, podobnie do przesuwania folderów na pulpicie. Trzeba tylko kliknąć myszką w wybrany widżet i przesunąć go w wybrane miejsce. Zostanie to zapamiętane, a układ wybrany przez Użytkownika pojawi się także po ponownym uruchomieniu komputera.

Dodatkowe możliwości dostanie też widżet Xbox Game Pass. Możemy się do niego zalogować, co pozwoli wyświetlić wiele informacji o graczu i ostatnio uruchamianych tytułach.

widżet Xbox Game Pass po aktualizacji Windows 11
widżet Xbox Game Pass po aktualizacji Windows 11 (fot. Microsoft)

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.