Apple Watch z aktualizacją watchOS 9.6.1. Nowości i zmiany

22.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Apple Watch z aktualizacją watchOS 9.6.1. Nowości i zmiany
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Na początku czerwca tego roku firma Apple zaprezentowała system watchOS 10 oraz jego najciekawsze funkcje, jednak większość użytkowników nadal korzysta z 9. wersji tego systemu operacyjnego. Niedawno udostępniona została aktualizacja wspomnianego systemu do wersji watchOS 9.6.1.

Nowości w watchOS 9.6.1

Według oficjalnych informacji nowy system zawiera jedną niewielką, ale niezwykle istotną dla części użytkowników poprawkę.

Wyeliminowany został problem dotyczący uzyskiwania dostępu do danych aplikacji wykorzystujących Movement Disorder API. To interfejs, który pomaga śledzić zaburzenia ruchu i inne objawy związane z chorobą Parkinsona.

Jak zaktualizować watchOS do wersji 9.6.1

Najnowsza aktualizacja, jak każda inna, dostępna jest za darmo. Aby ją pobrać należy skorzystać z aplikacji Apple Watch zainstalowanej na iPhonie. Po jej otwarciu należy kolejno stuknąć Ogólne, a następnie Uaktualnienia.

watchos9.6.1 aktualizacja

Warto dodać, że bateria zegarka Apple Watch musi być naładowana w co najmniej 50%, a smartwatch musi dodatkowo znajdować się w zasięgu iPhone’a połączonego z Wi-Fi i musi być umieszczony na ładowarce podłączonej do gniazdka lub innego źródła prądu. Pamiętajcie o tym, że zawsze warto instalować aktualizacje, nawet jeśli poprawki czy nowe funkcje nie dotyczą Was bezpośrednio.

Źródło: Apple

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.