Aktualizacja Spotify przynosi nowe funkcje i wygląd przypominający TikToka

09.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Aktualizacja Spotify przynosi nowe funkcje i wygląd przypominający TikToka
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Zdaniem samego Spotify – obecne zmiany to największa dotychczasowa zmiana. Aktualizacja Spotify rzeczywiście może wydać się nieco zaskakująca. Osoby korzystające również z TikToka z pewnością znajdą jednak sporo podobieństw między aplikacjami.

Nowy wygląd Spotify

Aktualizacja Spotify na iOS oraz Android została zaprezentowana podczas wydarzenia Stram On 2023. Spotify ma ułatwiać użytkownikowi odnajdowanie nowych materiałów, także wideo. Zobaczymy je dzięki funkcji podglądu wideo dla niektórych treści.

Interfejs Spotify staje się znacznie bardziej dynamiczny. Zobaczymy tam więcej rekomendowanych treści, niż dotychczas.

Wszystko ma na celu zarówno umożliwienie użytkownikowi Spotify odkrywania nowych treści, ale także większą interakcję między nim, a twórcą. Zmiany w dużej mierze przeprowadzono z myślą o młodych użytkownikach. Cóż, najwyraźniej ktoś pozazdrościł popularności TikTokowi. Aktualizacja Spotify upodabnia go do popularnej aplikacji społecznościowej.

Zmiany w aplikacji mobilnej Spotify – Podglądy

Po aktualizacji Spotify na ekranie głównym zobaczymy zakładki Muzyka i Podcasty. Na niektórych rynkach (m.in. w USA, Kanadzie, Australii, Wielkiej Brytanii) trzecią opcją są Audiobooki na Spotify. Po wybraniu jednej z kategorii zobaczymy propozycje treści. Przewijamy je w podobny sposób, jak feed z filmikami w aplikacji TikTok.

Spotify aktualizacja
Funkcja „Podglądy” po aktualizacji Spotify.

Jeśli na liście propozycji zobaczysz coś ciekawego, można szybko dodać utwór lub podcast do listy odtwarzania. Lista z propozycjami zawiera również krótkie filmiki (Spotify Canvas), które zachęcają do wybrania jednej z rekomendowanych treści. Dodawanie utworu lub podcastu do biblioteki użytkownika odbywa się w prosty sposób. Wystarczy wcisnąć ikonę „plusa”.

Smart Shuffle

Na uwagę zasługuje też nowa funkcjonalność Smart Shuffle. Gdy słuchamy utworów z playlisty, możemy szybko zmienić kolejność odtwarzanych utworów. Odbywa się to w inteligentny, dostosowany do upodobań użytkownika sposób.

Kiedy aktualizacja Spotify?

W trakcie wydarzenia Stream On przedstawiciele Spotify zapowiedzieli aktualizację. Będzie dostępna dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym iOS lub Android. Nie znamy jednak jeszcze daty udostępnienia aktualizacji.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.