Nowości w Spotify – aplikacja stała się o wiele bardziej funkcjonalna

15.04.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowości w Spotify – aplikacja stała się o wiele bardziej funkcjonalna
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Tak, jak w przypadku niemal wszystkich stron internetowych i aplikacji zmiany w Spotify zbierają zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie. Najnowsza aktualizacja Spotify przynosi zmiany, które zdecydowanie należą do tej pierwszej kategorii.

Aktualizacja aplikacji Spotify

Jakie zmiany przynoszą kolejne aktualizacje aplikacji Spotify? Producent dość często wprowadza w niej niewielkie modyfikacje i nowe funkcje. Czasami nowości są dostępne dla części użytkowników, w ramach tak zwanych testów A/B. Pozwala to na ocenę, czy zmiany dobrze się przyjęły bez konieczności angażowania w testy całej społeczności Spotify.

Nowości w Spotify to kilka drobnych zmian, które umilą korzystanie z aplikacji.

Łatwiejsze udostępnianie muzyki

Pierwszą ze zmian jest nieco łatwiejsze udostępnianie piosenek i podcastów – skrót do tej funkcji znalazł się w bardziej widocznym miejscu. Niestety, wciąż jest nim prawy, górny róg okna. Nieco bardziej funkcjonalne byłoby umiejscowienie go w dolnym rogu. Być może jedna z kolejnych aktualizacji przyniesie taką zmianę.

Spotify rozbuduje i ulepszy Twoje playlisty

Wiele osób słucha piosenek zapisanych w playlistach. Dzięki aktualizacji w aplikacji Spotify pojawia się funkcja Rozszerz, która pozwala na dodanie do ułożonej przez użytkownika playlisty piosenek wybranych przez algorytm. Jest to więc pewnego rodzaju kompromis pomiędzy wybranymi przez siebie utworami, a tymi proponowanymi przez Spotify – sprytne! Warto dodać, że propozycje odtwarzane przez aplikację są najczęściej trafnie dobrane. Ważna dla funkcjonowania playlist jest także możliwość wyłączenia funkcji „Rozszerz”. Wtedy nasza playlista wraca do poprzedniej formy. Nie będzie więc już na niej piosenek rekomendowanych przez Spotify.

Funkcja Blend – grupowe playlisty

Funkcjonalnością, którą docenią osoby słuchające muzyki ze Spotify w grupie jest „Blend„. Dotychczas funkcja ta pozwalała na utworzenie playlisty dobranej do preferencji dwóch osób.

Po aktualizacji Spotify opcja została rozszerzona. Wspólną playlistę z Blend może stworzyć aż dziesięciu użytkowników. Utwory dobrane pod gust aż tylu użytkowników Spotify powinny więc sprawdzić się na imprezie, czy podczas wspólnej jazdy samochodem. Teraz można również stworzyć playlistę wspólną dla kilku artystów – wykonawców.

aktualizacja Spotify dodaje funkcję Blend

Warto dodać, że niedawno w aplikacji mobilnej Spotify pojawiła się również ulepszona obsługa Spotify w samochodzie. Bardziej czytelny interfejs ułatwia nawigację i obsługę aplikacji.

Może zainteresują Cię także inne newsy

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.