Search icon

Aktualizacja starszych telefonów Samsung da im funkcje z nowych urządzeń

11.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Aktualizacja starszych telefonów Samsung da im funkcje z nowych urządzeń
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Niedawno Samsung zaprezentował najnowsze składane smartfony oraz nową serię zegarków smart Galaxy Watch5. Teraz posiadacze sprzętu starszej generacji mogą cieszyć się podobnymi funkcjami, które poznaliśmy w trakcie premiery nowości.

Aktualizacja Samsung Galaxy Z Fold 3 i Z Flip 3

Oprogramowanie w nowych składanych Samsungach, które trafi do trzeciej generacji to Android 12L z nakładką One UI 4.1.1. System dostosowany jest oczywiście do składanego ekranu, co daje sporo ciekawych możliwości. Dobry dostęp do pracujących w tle aplikacji otrzymujemy tu dzięki zupełnie nowemu paskowi zadań. Za komfort pracy odpowiada też możliwość podzielenia ekranu, co zrobimy używając gestu.

aktualizacja samsung z fold

Producent zadbał o to, by w 100% wykorzystać oba wyświetlacze w urządzeniu.

Przykład? Jeśli wykonujemy komuś portret, zarówno osoba trzymająca telefon, jak i ta fotografowana mogą widzieć podgląd. Możemy też użyć mniejszego wyświetlacza do wygodnego zrobienia selfie główną kamerką.

Nowe funkcje fotograficzne pojawiły się też w mniejszym składanym smartfonie. Aktualizacja Samsung Galaxy Z Flip 3 sprawia, że podobnie jak w najnowszym Flipie 4, możemy wykonywać połączenia i wysyłać SMS-y także bez otwierania telefonu. Za jego pomocą możemy również obsługiwać Wi-Fi, tryb samolotowy, czy włączyć latarkę.

OneUI Watch 4,5 dla Samsunga Watch4

Aktualizacja Samsung Galaxy Watch4 do najnowszej wersji oprogramowania także doda kilka nowych funkcji. Tarcza zegarka dostała kilka nowych kolorów i dodatkowe motywy. To, co widzimy na ekranie, może się dynamicznie zmieniać, co jest dość efektowne. Wpisywanie tekstu będzie łatwiejsze, bo Samsung dodał nową klawiaturę QWERTY w zegarku poprzedniej generacji, podobnie jak w najnowszym smartwatchu. Usprawnione zostały funkcje pisma odręcznego, a także pisanie głosowe.

Dziś aktualizacje są dostępne dla Samsungów Galaxy Watch4 i Watch4 Classic.

Aktualizacja Samsung Galaxy Watch4

W późniejszym czasie planowane są także aktualizacje Samsungów Galaxy Watch3, a także Watch Active2. Wszystko to wpisuje się w plan koreańskiego producenta. Długie wsparcie aktualizacjami w urządzeniach Samsung powinny zachęcić klientów do wyboru sprzętu właśnie tego producenta.

Dostępność aktualizacji przez wiele lat po zakupie to gwarancja zachowania wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Miłym dodatkiem są także nowe funkcje i nowoczesny wygląd, rodem z najnowszych urządzeń. Czasami aktualizacja pozwala też na poprawienie osiągów i funkcjonalności najnowszego urządzenia. Ostatnio Samsung zapowiedział nowe oprogramowanie dla Galaxy S22, które poprawia jego aparat fotograficzny.

nano google news

Może zainteresują Cię także te urządzenia

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.