Search icon

Pozytywne zaskoczenie: Samsung Galaxy S20 otrzymał nowe aktualizacje

17.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Pozytywne zaskoczenie: Samsung Galaxy S20 otrzymał nowe aktualizacje
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Choć dziś producenci smartfonów chętnie zapewniają o 4-, 5-, czy nawet 7-letnim wsparciu, w przeszłości nie było tak kolorowo. Kupując smartfon musieliśmy liczyć się z tym, że straci wsparcie nawet po roku lub dwóch, a tańsze modele w ogóle nie otrzymywały praktycznie żadnych aktualizacji, czy nowych wersji systemu. Teraz jednak okazuje się, że aktualizacja Galaxy S20 „przyjdzie” mimo, że Samsung miał już nie wspierać ex-flagowca.

Aktualizacja Galaxy S20

W 2020 roku Samsung zapewniał o aktualizacjach Galaxy S20 przez cztery lata. Flagowiec debiutujący w marcu wspomnianego roku miał też otrzymać trzy „duże” aktualizacje systemu. Ostatnio wnikliwi obserwatorzy mogli zauważyć, że Samsung odświeżył swoją stronę internetową z informacjami ze wsparciem. Spodziewaliśmy się, że kolejne aktualizacje Galaxy S20 już nie nadejdą, a model po prostu zniknie z listy wspieranych urządzeń.

Stało się jednak inaczej, co jest doskonałą wiadomością dla posiadaczy tego modelu. Samsung Galaxy S20 co prawda nie otrzyma już poprawek zabezpieczeń co miesiąc, a w cyklu kwartalnym, wciąż jednak pozostanie całkiem aktualny. Nie wiemy jednak, jak długo modele z tej serii otrzymają jeszcze wsparcie. Mówimy o trzech smartfonach:

  • Samsung Galaxy S20
  • Samsung Galaxy S20+
  • Samsung Galaxy S20 Ultra

Lubiany i do dziś wciąż bardzo popularny model Samsung Galaxy S20 FE (5G) nie znalazł się niestety na tej liście.

Aktualizacja Galaxy S20
Samsung Galaxy S20

Dziś Samsung oferuje aż 7 lat wsparcia w nowych flagowcach!

Warto podkreślić, że kupując obecnie flagowe smartfony, możemy liczyć na naprawdę długie wsparcie aktualizacjami. W przypadku najnowszego Galaxy S24 Samsung obiecuje aż siedem dużych aktualizacji Androida. To samo dotyczy również nowych telefonów Google Pixel. Do niedawna tak długim wsparciem chwaliło się Apple, najwyraźniej jednak również producenci „androidowych” smartfonów postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Czy w 2024 roku wciąż warto kupić Samsunga Galaxy S20?

Kupno ex-flagowca zawsze jest niezłym sposobem na smartfona z dobrym stosunkiem ceny do możliwości. Problemem nierzadko okazywało się jednak właśnie wsparcie – kiedy starszy telefon trafi dostęp do regularnych aktualizacji, warto pomyśleć o jego wymianie.

Dziś w niektórych sklepach wciąż możemy kupić nowego Galaxy S20, który kosztuje między 1500 a 2000 złotych. W tej cenie musimy przyznać, że to „średni” interes. Telefon wciąż może pochwalić się bardzo dobrym ekranem, czy aparatem, a jego obudowa jest solidna i wykonana z dobrych materiałów. Nawet modele ze średniej półki cenowej, kosztujące do 2000 złotych, mogą jednak prezentować dziś podobne możliwości.

Dobrym rozwiązaniem może być natomiast zakup używanego Galaxy S20 – jeśli znajdziemy go w dobrej cenie i dobrym stanie. Ciężko spodziewać się jednak, aby egzemplarz wciąż miał gwarancje, jego czasy świetności minęły 2-3 lata temu.

Specyfikacja Samsunga Galaxy S20 z 2020 roku do dziś może jednak zawstydzić niejeden nowszy smartfon. Ekran 6,2″ ma odświeżanie 120 Hz i rozdzielczość aż 1440p. To Dynamic AMOLED 2x z jasnością maksymalną 1200 nitów. 7-nanometrowy, ośmiordzeniowy procesor z taktowaniem 2,73 GHz w połączeniu z 8 GB RAM wciąż „daje radę”. Aparat główny ma natomiast 12 MP, optyczną stabilizację Dual-Pixel PDAF. Jeśli wsparcie dla tego modelu nie kończyłoby się na Androidzie 13, wciąż byłby to więc całkiem atrakcyjny telefon.

A jeśli wolisz nowszy model, to rzuć okiem na te flagowce Samsunga

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.