Słuchawki Samsung Galaxy Buds 2 Pro po aktualizacji otrzymują dodatkowe funkcje

15.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Słuchawki Samsung Galaxy Buds 2 Pro po aktualizacji otrzymują dodatkowe funkcje
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wybierając elektroniczne gadżety, jak choćby słuchawki TWS, zwykle sprawdzamy dostępne w nich funkcje. Jednymi z najlepiej wyposażonych słuchawek Bluetooth od lat są modele z serii Samsung Galaxy Buds. Użytkownicy modelu Galaxy Buds 2 Pro mogą teraz zwiększyć funkcjonalność swojego urządzenia. Wszystko za sprawą aktualizacji oprogramowania, która dodaje pewne nowości. Jakie przydatne funkcje pojawią się po wgraniu nowego softu i jak właściwie to zrobić?

Samsung Galaxy Buds 2 Pro

Wszystkie słuchawki Galaxy Buds charakteryzuje bardzo dobra jakość wykonania i bogate wyposażenie. Samsung połączył dobrą jakość brzmienia z licznymi dodatkami kryjącymi się w oprogramowaniu. Model Galaxy Buds 2 Pro wyróżnia się na tle konkurencji odpornością na zanurzenie IPX7 i dźwiękiem Hi-Fi 24 bit.

Wśród funkcji znajdziemy między innymi zaawansowaną redukcję hałasu otoczenia (ANC), dźwięk przestrzenny 360 stopni, czy bardzo dobrą baterię.

Funkcjami sterujemy z poziomu aplikacji na smartfona. Warto jednak podkreślić, że część funkcjonalności udostępniono jedynie posiadaczom telefonów Samsung Galaxy. Wtedy jakość dźwięku będzie najlepsza, co zawdzięczamy dedykowanemu kodekowi audio. Samsung Galaxy Buds 2 Pro dostępne są w kilku kolorach, a cena zwykle oscyluje w okolicach 899-999 złotych. W tej klasie największymi konkurentami słuchawek TWS Samsunga są produkty Sony oraz Apple AirPods.

Aktualizacja słuchawek Buds 2 Pro (R510XXU0AWF4)

Samsung Galaxy Buds 2 Pro już przed aktualizacją miały bardzo długą listę funkcji. Co nowego pojawiło się wraz z najnowszym oprogramowaniem? Aktualizacja nosi oznaczenie R510XXU0AWF4. Dostajemy w niej, jak zwykle w takich przypadkach, zapewnienie poprawy stabilności połączenia przez Bluetooth (tu w wersji 5.3).

Nową funkcję, która pojawiła się w aplikacji sterującej słuchawkami, jest Wyostrzony dźwięk otoczenia. Pozwoli na komfortowe prowadzenie rozmów telefonicznych nawet w najbardziej hałaśliwym otoczeniu. Za wszystko oczywiście odpowiadają zaawansowane algorytmy oraz mikrofony, wykorzystywane też do realizacji funkcji ANC.

Samsung Galaxy Buds 2 Pro dostały aktualizację

W menu „Ułatwienia słuchania” pojawiła się natomiast opcja „Bardzo głośne otoczenie„.

Zmianą, która pozwoli lepiej dostosować działanie ANC do swoich preferencji, jest bardziej płynna regulacja działania trybu transparentnego. Dotychczas użytkownik mógł wybrać jeden z trzech poziomów głośności otoczenia. Po aktualizacji mamy pięć poziomów głośności.

Jak zaktualizować Galaxy Buds 2 Pro?

Zmiany można uznać za kosmetyczne, jednak z pewnością uprzyjemnią korzystanie ze sprzętu. Warto też podkreślić, że aktualizacja zajmuje tylko 5.8 MB miejsca. Aby wgrać ją do swoich słuchawek TWS wystarczy przejść do ustawień w Galaxy Wearable. Wybieramy swoje słuchawki Galaxy Buds 2 Pro i przechodzimy do opcji „Aktualizacja oprogramowania słuchawek„.

Aktualizacja trwa zwykle do kilkunastu minut. Aby przebiegła pomyślnie, zadbaj o stałe połączenie Twojego smartfona i słuchawek TWS. Nie możemy też wtedy korzystać ze słuchawek.

Samsung dba o długie wsparcie dla swoich urządzeń

Wieloletnie wsparcie aktualizacjami oprogramowania doskonale świadczy o producencie sprzętu. Samsung od lat słynie z tego, że nie zapomina o swoich klientach i nie skupia się tylko na najnowszym sprzęcie. Rok temu dostarczył aktualizację słuchawek Galaxy Buds 2, która dodała do tańszego modelu kilka funkcji z wersji Buds 2 Pro.

Aktualizacja Galaxy Buds 2 Pro

Również smartfony Samsunga otrzymują długie wsparcie producenta. To dobrze – decydując się na taki sprzęt mamy pewność, że będzie w pełni funkcjonalny przez wiele lat. Czasem, jak w przypadku opisywanych słuchawek, użytkownicy sprzętu Samsunga mogą też liczyć na dodanie kilku nowych funkcji.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.