Nowa aplikacja Revolut ze sporymi zmianami w wersji 10 (m.in. nowy wygląd)

13.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Nowa aplikacja Revolut ze sporymi zmianami w wersji 10 (m.in. nowy wygląd)
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Użytkownicy usługi Revolut otrzymali ostatnio powiadomienie o aktualizacji aplikacji mobilnej. Nie było wcześniej żadnych zapowiedzi, a zmiany okazują się całkiem istotne. Co nowego zobaczymy wkrótce na ekranach swoich smartfonów?

Aktualizacja Revolut do wersji 10

Co ciekawe, obecnie dostępna wersja aplikacji (czyli jej dziewiąta odsłona) funkcjonuje dopiero od kilku miesięcy. Mimo tego twórcy usługi konta i karty wielowalutowej planują spore zmiany. Najnowsza wersja aplikacji Revolut ma zmieniony wygląd, co zdaniem jej dostawcy poprawia intuicyjność obsługi.

Oczywiście, w sieci spotka się to z rozmaitymi (w tym negatywnymi) komentarzami. Część osób nie lubi zmian, to kwestia naszego przyzwyczajenia, szczególnie w aplikacjach do e-bankowości i finansów. Mimo wszystko dajmy szansę nowemu oprogramowaniu – wygląda na to, że to zmiana na plus!

Aplikacja Revolut w wersji 10 jest bardziej przejrzysta, a na ekranie startowym zobaczymy tylko najważniejsze funkcje.

Osoby posiadające kilka kart lub kilka kont w Revolut mogą teraz przełączać się między nimi z poziomu ekranu głównego. Najważniejsze jest chyba jednak to, że użytkownik sam może zadecydować, co zobaczy po otworzeniu okna aplikacji. Pozwolą na to liczne widżety z różnymi opcjami. Dla jeszcze lepszej personalizacji możemy też ustawić inne tło w aplikacji, czy tapetę.

Aktualizacja aplikacji Revolut

Zmiany są wprowadzane systematycznie dla kolejnych użytkowników, więc może się zdarzyć tak, że bezpośrednio po aktualizacji aplikacji do wersji 10, nowy wygląd nie będzie od razu dostępny.

W takiej sytuacji można to sprawdzić wchodząc w aplikacji Revolut wchodząc w Profil. Następnie należy wybrać „Nowe funkcje” i zaznaczyć opcję „Podgląd nowego wyglądu”. Jeśli nie jest tam widoczna, trzeba niestety uzbroić się w cierpliwość.

Co nowego po aktualizacji aplikacji Revolut?

Dla Revoluta ważnym powodem tych zmian było zapewnienie lepszej transparentności i uczciwości. Równie istotne jest uproszczenie korzystania z Revolut, w szczególności dla stałych klientów. Coraz więcej osób używa dziś konta Revolut jako swojego głównego rachunku.

Revolut postanowił zmienić nieco nazewnictwo pewnych funkcji. „Kieszonki” to dawne „Sejfy”, możemy teraz korzystać z tej opcji wspólnie z inną osobą. To dobre rozwiązanie, aby dzielić między sobą koszty, na przykład podczas wspólnych wyjazdów. Do jednej z „Kieszonek” trafiają wszystkie oszczędności z programu cashback Revolut Shops.

Kto powinien zainteresować się aplikacją i kontem Revolut?

Dziś praktycznie każdy już wie, co to jest Revolut. Karta wielowalutowa połączona jest z kontem i aplikacją mobilną. Możemy więc wygodnie płacić nimi w sklepach stacjonarnych oraz w sieci. Zaletą Revoluta jest możliwość korzystania z naprawdę dużej liczby obcych walut i płatności w nich. Często jest to o wiele tańsze, niż korzystanie z usług naszego banku lub wymiana gotówki w kantorze.

Revolut jest opcją przeznaczoną początkowo w szczególności do osób dużo podróżujących. Dziś mamy różne plany konta z kartą płatniczą, wśród nich podstawowy jest darmowy. Ma jednak pewne ograniczenia, na przykład co do taniej/darmowej wypłaty z bankomatów i wymiany walut. Wybierając coraz droższe plany Revolut mamy wyższe limity na płatności w różnych walutach, czy dodatkowe opcje.

Wystarczy dodać, że najdroższy plan Revolut Ultra kosztuje aż 2500 złotych rocznie i dostajemy w nim m.in. kartę pokrytą prawdziwą platyną. Karta opłaca się tym, którzy dużo podróżują, ma im sporo do zaoferowania. Można powiedzieć, że to pełnoprawne konto, mogące śmiało konkurować z ofertami banków.

Aplikacja Revolut

Aplikację Revolut możemy pobrać za darmo na wszystkie platformy:

Może zainteresują Cię również

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.