Apple przygotowało aktualizację iOS 12.5.6 dla telefonu z 2013 roku!

13.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Apple przygotowało aktualizację iOS 12.5.6 dla telefonu z 2013 roku!
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Aktualizacje oprogramowania w smartfonie, czy tablecie to nic nadzwyczajnego. W przypadku dość nowych sprzętów otrzymujemy je dość regularnie. Celem aktualizacji jest najczęściej łatanie luk bezpieczeństwa, dodawanie nowych funkcjonalności i zmiana wyglądu menu.

Z czasem producenci przestają jednak wspierać starsze urządzenia, skupiając się na dopracowaniu aktualnie sprzedawanych telefonów. Amerykański gigant postanowił jednak pochylić się nad swoimi urządzeniami z przeszłości. Aktualizacja iPhone 5S, 6 i 6 Plus, a także iPadów i iPoda Touch sprzed lat ma na celu ochronę przed złośliwym oprogramowaniem.

Aktualizacja iOS 12.5.6

Apple dostarczyło nową wersję oprogramowania – iOS 12.5.6. Aktualizacja naprawia lukę bezpieczeństwa, co miało też miejsce w najnowszej wersji systemu iOS 15.6.1 i iPadOS 15.6.1. Użytkownicy starszych urządzeń powinni więc czuć się w pełni docenieni, choć podczas używania telefonu nie zobaczą żadnych różnic i nowości.

Aktualizacja iPhone poprawia zabezpieczenie pakietu Webkit, co ma ochronić przed uruchomieniem wirusa.

Dokładniej rzecz ujmując – mowa o uruchomieniu dowolnego kodu źródłowego bezpośrednio ze strony internetowej. Gdyby hackerzy umieścili tam złośliwe oprogramowanie, telefony przed aktualizacją mogłyby zostać zainfekowane.

Aktualizacja iPhone 5S 6 6 Plus do iOS 12.5.6

Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa i programiści Apple uznali, że problem jest na tyle dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa danych i prywatności użytkowników, że muszą naprawić go także w niewspieranych już urządzeniach. Najstarszy smartfon, który otrzyma aktualizację do iOS 12.5.6, czyli iPhone 5S, przestał być wspierany jesienią 2019 roku. I tak był jednak smartfonem, który najdłużej posiadał najnowszy system Apple – aż przez 6 lat od daty premiery.

Które urządzenia otrzymają aktualizację?

Aktualizacja iPhone do iOS 12.5.6 naprawia lukę bezpieczeństwa. Pliki do pobrania mają rozmiar 275 MB. Nową wersję systemu otrzymują następujące urządzenia:

  • iPhone 5S
  • iPhone 6 i 6 Plus
  • tablet iPad Air
  • tablet iPad mini 2, iPad mini 3
  • iPod Touch 6. generacji

Luka w zabezpieczeniach została oczywiście poprawiona również w nowszych urządzeniach: smartfonach, tabletach, czy komputerach.

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.