Search icon

Nowości w iOS 16.5. Czy warto go instalować?

24.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowości w iOS 16.5. Czy warto go instalować?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Użytkownicy smartfonów marki Apple mogą już instalować na nich system operacyjny iOS 16.5. Najnowsza wersja nie zawiera tak wielu nowych funkcji jak poprzednie iteracje tego systemu, ale warto ją zainstalować chociażby ze względu na kilka ważnych poprawek błędów oraz tych związanych z bezpieczeństwem. To już prawdopodobnie ostatnia aktualizacja przed premierą systemu iOS 17.

Nowości w iOS 16.5

Nowością są tapety w barwach flagi Pride. Udostępniając takie tapety firma Apple wyraża wsparcie dla społeczności LGBTQ+.

iOS 16.5 tapeta

Warto także odnotować zmiany w aplikacji Apple News, która jednak nie jest póki co dostępna w Polsce. Dodano w niej zakładkę Sport, dzięki której użytkownicy mają szybki dostęp do informacji sportowych i mogą otrzymywać spersonalizowane wiadomości związane z ich ulubionymi dyscyplinami sportowymi.

Poprawki błędów

Jak wspomniano wyżej, w iOS 16.5 wprowadzono wiele poprawek błędów.

  • Pierwsza dotyczy rozwiązania problemu polegającego na tym, że wyszukiwarka Spotlight przestawała odpowiadać.
  • Druga związana jest z systemem CarPlay, który nie zawsze ładował treści.
  • Trzecia poprawka dotyczy działania funkcji Czas przed ekranem. Zdarzało się, że nie działała ona poprawnie, a objawami było resetowanie się ustawień oraz błąd synchronizacji między urządzeniami.

Poprawki bezpieczeństwa

Na stronie wsparcia technicznego Apple przeczytać można, że systemy iOS 16.5 oraz iPadOS 16.5 wprowadzają wiele poprawek eliminujących luki w zabezpieczeniach. Co więcej, trzy z nich były wykorzystywane przez hakerów. Dwie z nich eliminował także system w wersji 16.4.1 (a). Problemy dotyczą silnika przeglądarki internetowej o nazwie WebKit.

Problemy z aktualizacja iOS 16.5

Pojawiły się sygnały, że instalacja iOS 16.5 może powodować problemy z działaniem przejściówki Lightning na USB 3 (typu C) oraz z adapterami. Problem polega na braku zasilania adaptera, a co za tym idzie dla podłączanych urządzeń i peryferiów. Inżynierowie Apple już pracują nad rozwiązaniem tego problemu.

Źródło: Apple, MacRumors

nano google news

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Szczególnie interesują mnie perypetie firmy Apple i produkty, które oferuje. Z urządzeń tej marki korzystam dopiero 10 lat, więc jeszcze wiele muszę się nauczyć.