Search icon

Aktualizacja iOS 16.3. Przegląd najlepszych funkcji

25.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Aktualizacja iOS 16.3. Przegląd najlepszych funkcji
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W poniedziałek, 23 stycznia, firma Apple udostępniła wszystkim użytkownikom systemy iOS i iPadOS w wersji 16.3. Jak to zwykle bywa, wprowadzono kilka poprawek oraz naprawiono odnalezione w poprzednich wersjach błędy. Co najważniejsze, zaimplementowane zostały także zupełnie nowe funkcje. Poniżej prezentujemy najciekawsze z nich.

Zaawansowana ochrona danych iCloud

Funkcja ta szyfruje większość danych przesyłanych z urządzeń marki Apple na serwery znajdujące się w centrach danych na całej drodze przesyłu. Dane odszyfrowane zostają dopiero na zaufanym urządzeniu, a dostępu do nich nie ma nawet sama firma Apple (takie informacje znaleźć można na stronie wsparcia technicznego).

zaawansowana ochrona

Klucze bezpieczeństwa dla konta Apple ID

Wprowadzenie tej funkcji umożliwia znaczne zwiększenie bezpieczeństwa poprzez możliwość użycia fizycznego klucza bezpieczeństwa w trakcie uwierzytelniania dwupoziomowego na nowych urządzeniach. Taki klucz zastąpi kody weryfikacyjne, które standardowo wysyłane są na inne powiązane z danym kontem Apple ID urządzenia.

klucze bezpieczeństwa apple

Wsparcie dla nowego HomePoda

Obsługa nowego głośnika HomePod nie będzie możliwa, jeśli na urządzeniu nie zostanie zainstalowany system iOS 16.3 lub iPadOS 16.3. Przypomnijmy, że nowy głośnik został zaprezentowany w poprzednim tygodniu, ale ze względu na brak wsparcia asystenta głosowego Siri dla języka polskiego, w Polsce nie jest on dostępny w oficjalnej sprzedaży.

homepod design
Nowy HomePod

Modyfikacja funkcji Alarmowe SOS

Od długiego czasu w sieci pojawiają się doniesienia o przypadkowych zgłoszeniach wypadków, które do służb ratunkowych wysyłają urządzenia marki Apple. Dzieje się tak na przykład w wyniku gwałtownych ruchów wagonika kolejki górskiej, w której znajduje się użytkownik lub w trakcie jazdy na nartach.

Funkcja została zmieniona tak, by zminimalizować takie zgłoszenia. Aby wywołać alert należy obecnie nacisnąć i chwilę przytrzymać, a następnie zwolnić przycisk boczny i jeden z przycisków regulacji głośności. Przed zmianą wystarczyło jedynie wcisnąć te przyciski.

Nowa tapeta Jedność

Firma Apple wspiera inicjatywę Black History Month, której celem jest hołd dla społeczności afroamerykańskiej i z tej okazji udostępniła użytkownikom nową tapetę.

tapeta jednosc

Poprawki błędów

Wyeliminowano problem z pojawianiem się poziomych linii na wyświetlaczu iPhone’a 14 Pro Max, o których głośno było jakiś czas temu. Poza tym poprawki dotyczą między innymi aplikacji Freeform, ekranu blokady, asystenta głosowego Siri czy luk w przeglądarce Safari.

Źródło: Apple

nano google news

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Szczególnie interesują mnie perypetie firmy Apple i produkty, które oferuje. Z urządzeń tej marki korzystam dopiero 10 lat, więc jeszcze wiele muszę się nauczyć.