Search icon

Koniecznie zaktualizuj iOS do wersji 16.1.2. Może Ci to uratować życie

03.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Koniecznie zaktualizuj iOS do wersji 16.1.2. Może Ci to uratować życie
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jedną z nowości w 16 wersji systemu iOS, którą Apple chwaliło się podczas prezentacji tegorocznych modeli iPhone’ów jest wykrywanie wypadków samochodowych. Twierdzono wówczas, że dzięki połączeniu oprogramowania oraz między innymi akcelerometru dużych przyspieszeń, żyroskopu z szerokim zakresem dynamicznym, mikrofonu, barometru oraz modułu GPS, smartfon będzie w stanie wykryć wypadek samochodowy i powiadomić o tym fakcie odpowiednie służby ratunkowe.

Funkcja wykrywania wypadków w iOS 16

Szybko okazało się jednak, że funkcja nie działa tak, jakby życzyła sobie tego firma Apple. Na początku października na łamach The Wall Street Journal pojawił się artykuł, według którego nowe smartfony mylą wypadek samochodowy z jazdą rollercoasterem.

ios 16 wykrywanie wypadków
Źródło: Apple

Okazało się, że funkcja uaktywnia się w wyniku nagłego przyspieszania i hamowania wagonika kolejki górskiej, a smartfony wysyłają nieuzasadnione powiadomienia do służb ratunkowych.

W odpowiedzi na te doniesienia rzecznik prasowy Apple podał, że funkcja była dokładnie przetestowana, ale okazało się jednak, że wymaga poprawki. Wprowadzona została ona właśnie wraz aktualizacją iOS do wersji 16.1.2.

ios 16 aktualizacja 16.1.2

Drugie udoskonalenie dotyczy poprawy kompatybilności z operatorami sieci komórkowych. Nie podano jednak żadnych szczegółów na ten temat, a do tej pory nie pojawiły się jakiekolwiek doniesienia z tym związane, przynajmniej w Polsce.

Jak zaktualizować iPhone do iOS 16.1.2?

Aktualizacje systemu iOS do wersji 16.1.2 można pobrać bezpośrednio na kompatybilne modele smartfonów marki Apple (iPhone 8 i nowsze). W tym celu należy otworzyć aplikację Ustawienia, a następnie przejść kolejno do zakładek Ogólne i Uaktualnienia oraz stuknąć „Pobierz i zainstaluj”. Przed zainstalowaniem aktualizacji zalecamy wykonanie kopii zapasowej iPhone’a w iCloud lub na komputerze z systemem Windows czy macOS.

Źródło: MacRumors

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.