Google Bard wreszcie wyjdzie z cienia ChatGPT? Te zmiany na pewno w tym pomogą!

26.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Google Bard wreszcie wyjdzie z cienia ChatGPT? Te zmiany na pewno w tym pomogą!
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Popularność ChatGPT sprawiła, że inne firmy również wprowadziły podobne rozwiązania. Przykładem jest inteligentny chatbot Google Bard. Wciąż nie jest jednak nawet w części tak popularny, jak „pierwowzór” stworzony przez OpenAI. Amerykański gigant chce to jednak zmienić, stopniowo ulepszając swoje narzędzie. Teraz do Barda trafiają kolejne nowości, sprawdźmy je więc!

Zmiany i ulepszenia w Google Bard

Przede wszystkim Google Bard jest narzędziem, które pokaże pełnię swoich możliwości wielu użytkownikom. Sporo funkcji było jak dotąd dostępnych jedynie w języku angielskim – teraz pojawią się również w wielu innych językach. Ich lista składa się z ponad 40 pozycji. Lista nowości dostępnych już nie tylko po angielsku (lub dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych) to m.in. możliwość zmodyfikowania odpowiedzi Barda, prezentowanie odpowiedzi jako obrazy znalezione w Google Grafika, czy opcja wysłania obrazu przy użyciu Obiektywu Google.

Bard coraz lepiej integruje się też z innymi aplikacjami, czy z wyszukiwarką Google. Szczególnie ta ostatnia opcja (Wyszukaj w Google) sprawdzi się w przypadku chęci weryfikacji informacji podawanych przez chatbota. Bard ma też lepiej korzystać z innych aplikacji i narzędzi Google, jak YouTube, Gmail, Dokumenty Google, czy Mapy Google.

Chatbot Bard będzie mógł teraz korzystać z informacji, które mamy na poczcie Gmail, a następnie zestawić je z danymi znalezionymi w Internecie.

Twórcy oprogramowania zapewniają jednocześnie, że zabezpieczają naszą prywatność. Dane wykorzystywane przez Barda są więc bardzo dobrze chronione. Jeśli Bard wykorzysta informacje znalezione w naszych Dokumentach Google, na Dysku Google lub w poczcie Gmail, nie zostanę one użyte do personalizowania reklam. Nie zobaczą ich też pracownicy Google, a tym bardziej osoby trzecie.

Google Bard

Lepszy model językowy w Google Bard

Poprawki i usprawnienia dotknęły też serca Google Barda. Mowa oczywiście o modelu językowym PaLM 2. Tam pojawiły się właśnie poprawki, które sugerowali sami użytkownicy chatbota. Nowa wersja Google Bard ma teraz prezentować bardziej kreatywne podejście do generowania treści. Obsługa ma być natomiast nieco bardziej intuicyjna.

Nie ma więc wątpliwości, że obecnie mamy do czynienia z najlepszą wersją chatbota Google Bard od momentu jego powstania.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.