Aktualizacja popularnego smartwatcha Samsung Galaxy Watch 3 i Galaxy Watch Active 2

01.01.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Aktualizacja popularnego smartwatcha Samsung Galaxy Watch 3 i Galaxy Watch Active 2
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Niezmiernie cieszy nas, gdy producenci nie porzucają użytkowników nieco starszego sprzętu. Dotyczy to zarówno smartfonów, tabletów, jak i zegarków smart. Całkiem niedawno właściciele dwóch popularnych modeli smartwatchy Samsunga sprzed kilku generacji dostali aktualizację oprogramowania. Aktualizacja Galaxy Watch 3 i Galaxy Watch Active 2 przyniosła kilka nowości i odświeżyła wygląd menu.

Aktualizacja Galaxy Watch 3

Samsung Galaxy Watch 3 jest jednym z bardzo lubianych smartwatchy tej marki. Tym bardziej cieszy, że niemal 4-letni już zegarek (pojawił się na rynku w 2020 roku) dostaje odświeżony wygląd. Najnowsza generacja Galaxy Watch 6 posiada oprogramowanie Samsung One UI Watch 5 bazujące na WearOS 4 (system operacyjny stworzony przez Google). Aktualizacja Galaxy Watch 3 da nam właśnie wygląd mocno nawiązujący do najnowszego oprogramowania. Dwie nowe tarcze pojawiły się w Galaxy Watch 6 i nazywają się Stretched Time i Perpentual.

Kolejne nowości to poprawiony monitoring aktywności użytkownika Galaxy Watch 3 i funkcja wykrywające chrapanie.

Aktualizacja Galaxy Watch 3
Aktualizacja Galaxy Watch 3 (na zdjęciu)

Aktualizacja Galaxy Watch Active 2

Ten model ma już cztery lata na karku. W 2019 roku był całkiem ciekawą propozycją dla użytkowników szukających funkcjonalnego sprzętu. Z czasem znacznie staniał. Wszystko to składa się na fakt, że aktualizacja Galaxy Watch Active 2 może trafić do całkiem wielu użytkowników. Kupując ten model otrzymywaliśmy system operacyjny Tizen. Kilka lat temu był całkiem niezły, dziś nieco już „trąci myszką”.

Wtedy w stosunku do pierwszej wersji WearOS miał sporo zalet – zarówno jeśli chodzi o funkcje, jak i bardzo dobry czas pracy na jednym ładowaniu. Dziś mamy już natomiast czwartą wersję Wear OS i to jej namiastkę dostajemy po aktualizacji Galaxy Watch Active 2.

Aktualizacja Galaxy Watch Active 2 daje użytkownikom czteroletniego zegarka tarcze znane z Wear OS 4.

Dwie nowe tarcze pozwolą nieco odświeżyć wygląd kilkuletniego zegarka. Nazywają sie „Perpetual” i „Stretched time”. Także w Galaxy Watch Active w pojawia się zaktualizowany wskaźnik codziennej aktywności i monitoring chrapania powiązany z analizą snu.

Aktualizacja z czasem trafi do wszystkich użytkowników. Dokładny harmonogram aktualizacji Galaxy Watch Active 2 nie jest jednak dostępny. Aktualizacja Galaxy Watch sprzed kilku lat może nie sprawi, że staną się najlepszymi smartwatchami 2023 roku, z pewnością jest jednak całkiem miłym gestem w kierunku użytkowników sprzętu Samsunga.

A to jeśli szukasz nowego smartwatcha Samsung:

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.