Search icon

Aktualizacja Edge. Co nowego w przeglądarce Microsoftu?

30.03.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Aktualizacja Edge. Co nowego w przeglądarce Microsoftu?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Microsoft Edge to spadkobierca i następca słynnego Internet Explorera. Jeszcze do niedawna program nie cieszył się zbyt dużym uznaniem Internautów. Wiele zmieniło się jednak po rozpoczęciu współpracy z OpenAI, kiedy w Edge pojawiły się inteligentne funkcje, znane choćby z ChatGPT. Teraz dowiadujemy się o nowościach, jakie przynosi aktualizacja Edge.

Aktualizacja Edge – wersja 123

Obecnie w sieci nie znajdziemy już żartów na temat przeglądarki Microsoftu. Przez wiele lat – zdaniem wielu użytkowników konkurencyjnych programów – Edge (wcześniej – Internet Explorer) służyła jedynie do… pobrania Google Chrome lub Firefoxa. Microsoft wyposaża w końcu swój system operacyjny Windows w Edge, która jednak dopiero przy wsparciu sztucznej inteligencji zaczęła być realnym konkurentem dla Chrome i Firefoxa, nierzadko ustępując też miejsca innym przeglądarką (np. Opera, DuckDuckGo, itp.).

Aktualizacja Edge do wersji 123 przynosi kilka usprawnień, których nie zauważymy na pierwszy rzut oka. Mowa o poprawie wydajności, ale także naprawie błędów.

Nie zabrakło też poprawek bezpieczeństwa. Możemy więc powiedzieć, że osoby prywatne korzystające z przeglądarki dostaną po prostu dość „standardową” aktualizację Edge. O wiele więcej zmian pojawia się natomiast dla firm.

Aktualizacja Edge 123 przynosi nowości dla firm

Oczywiście, również w przypadku firm, aktualizacja Edge naprawia błędy i dodaje łatki związane z bezpieczeństwem. Usunięto też dwa denerwujące błędy:

  • błędy podczas próby otwarcia i przeglądania plików w formacie .PDF
  • zachowanie okienka tekstowego podczas korzystania z autouzupełniania

Z pewnością nikogo nie zdziwią kolejne usprawnienia narzędzi Microsoft Copilot. Wygląda na to, że flagowy obecnie produkt Microsoftu, który dostał ostatnio poprawki w darmowej wersji, będzie stale rozwijany. Być może to właśnie tu amerykański gigant technologiczny widzi swoją szansę w konkurencji z innymi twórcami oprogramowania.

Zupełną funkcją jest „Powiększ”. Nowa opcja pojawia się w menu wyświetlanym po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na obrazku. Umożliwia spore przybliżenie grafiki, zdjęcia, czy innego obrazka.

Większa swoboda w zmianie ustawień przeglądarki Edge

Zaawansowani użytkownicy korporacyjni powinni docenić też kolejną zmianę. Aktualizacja Edge przynosi możliwość indywidualnego ustawienia parametrów przeglądarki dla każdego konta biznesowego z osobna. Możliwe będzie też przełączanie się między nimi.

Kolejna nowość to automatyczne zmiany w ustawieniach przeglądarki, gdy zalogujemy się na inny profil. Pozwoli to lepiej rozdzielić uprawnienia dostępne dla osoby prywatnej i pracownika, na przykład jeśli używamy komputera i prywatnie, i służbowo.

Promocje na laptopy

Może zainteresują Cię też inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.