Search icon

Aktualizacja do iPadOS 16 usuwa funkcję zarządzania Apple HomeKit przez iPada

25.06.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Aktualizacja do iPadOS 16 usuwa funkcję zarządzania Apple HomeKit przez iPada
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wraz z pojawieniem się najnowszego iPadOS 16 przyniósł wiele pozytywnych zmian. Dla części osób złą wiadomością jest jednak koniec wsparcia dla HomeKit.

iPadOS 16 – koniec wsparcia dla HomeKit

Część osób wykorzystywała nieco starsze modele iPad jako panel sterowania domowymi urządzeniami. Jako ekran pokazujący informacje o statusie domu i znajdujących się w nim sprzętów sprawdzał się świetnie. Niestety, trzeba będzie poszukać innego rozwiązania.

Po aktualizacji do iPadOS 16 Twój iPad przestanie być widoczny w Apple HomeKit.

Apple od dłuższego czasu inwestuje w rynek smart home. Tym mniej zrozumiałą wydaje się ta decyzja. Użytkownicy wykorzystywali tablety iPad do sterowania inteligentnym domem, ponieważ… Apple nie dawało innej możliwości. W przeciwieństwie do Amazona i Google nie pojawił się bowiem żaden inteligentny monitor, czy panel do sterowania.

Apple chce, żeby użytkownicy sterowali HomeKit w inny sposób

Planem Apple było zachęcenie użytkowników HomeKit do sterowania tym środowiskiem za pośrednictwem innych urządzeń. Nalezą do nich telewizory Apple i głośniki bezprzewodowe Apple HomePod.

Apple TV

iPhone i iPad mają dostęp do HomeKit, a tablet świetnie nadaje się do sterowania domem.

Gdy część użytkowników sprzętu z nadgryzionym jabłkiem wymieniała tablety na nowe, przekonali się do wykorzystania starego urządzenia właśnie w HomeKit. Duży ekran tabletu i dostęp do sterowania wszystkimi opcjami sprawił, że okazało się to o wiele wygodniejsze, niż każdorazowe uruchamianie telewizora. Głośniki Apple dają natomiast opcję świetnego sterowania głosowego, jednak nie każdy lubi takie rozwiązanie.

Jeśli masz sprzęt z iPadOS 16 lub iOS 16 i wejdziesz do HomeKit, prawdopodobnie zobaczysz dziś monit o błędzie. Jest tam informacja, że Hub-em jest obecnie tylko Apple TV lub głośniki Apple. Czy ma to sens? Być może chodzi o to, by nie zabrać przypadkowo swojego centrum sterowania smart home. Dziwnym jest natomiast fakt, że na oficjalnej stronie Apple wciąż zobaczymy informację, że iPadem można sterować zestawem HomeKit.

nano google news

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.