Aktualizacja AutoMapy usprawnia Asystenta Pasa Ruchu, ale to nie koniec zmian

17.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Aktualizacja AutoMapy usprawnia Asystenta Pasa Ruchu, ale to nie koniec zmian
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Obok Map Google, AutoMapa jest jedną z najpopularniejszych nawigacji samochodowych. Nic dziwnego, że ma tylu użytkowników – aplikacja jest dopracowana, intuicyjna w obsłudze i funkcjonalna. Teraz, po ostatniej aktualizacji, w nawigacji AutoMapa pojawiło się kilka nowości. Docenią je w szczególności kierowcy.

AutoMapa pozwoli uniknąć podróżowania płatnymi drogami

Podczas podróży czasem natykamy się na płatne odcinki dróg i autostrad. AutoMapa, podobnie do wielu innych nawigacji samochodowych, pozwala unikać tych dróg. Teraz pojawiła się natomiast ciekawa nowość. W AutoMapie po aktualizacji możemy wybrać, w którym kraju program ma omijać autostrady płatne. Jest też oczywiście opcja zaznaczenia wszystkich dróg płatnych.

AutoMapa po aktualizacji

To ciekawa opcja dla osób, które chcą ominąć płatne drogi, ale nie wszystkie. Jeśli podróżujemy przez wiele krajów europejskich, warto więc sprawdzić, które odcinki najlepiej jest omijać. Jest tak zwykle w przypadku wyjątkowo drogich odcinków dróg lub w krajach, przez które jedziemy tylko przez krótki dystans.

Aktualizacja AutoMapy – nowy Asystent Pasa Ruchu z funkcją Drogowskaz

Nawigacja AutoMapa od lat cieszy się uznaniem wielu użytkowników. Doceniają ją głównie kierowcy. Jedną z najważniejszych nowości w najnowszej wersji jest usprawniony Asystent Pasa Ruchu. Kierowcy już wcześniej dostawali podpowiedzi co do tego, jaki pas powinni wybrać. Ulepszona funkcjonalność przyda się podczas przemieszczania się w obcym mieście lub na wielopasmowej drodze szybkiego ruchu. Odpowiednio wcześniej dowiemy się, który powinniśmy zająć pas, aby pojechać w wybranym kierunku. Dostępna już wcześniej funkcja została ulepszona, aby informacje pokazywać w jeszcze bardziej czytelny sposób.

Podpowiedzi z Asystenta Pasa Ruchu zobaczymy powyżej widoku mapy.

Aktualizacja AutoMapy
Aktualizacja AutoMapy – nowy widok Asystenta Pasa Ruchu (źródło: AutoMapa)

Przydatna może być także nowa funkcja „Drogowskaz”. Poniżej wskazówek co do zajęcia odpowiedniego pasa ruchu zobaczymy, na jakie miasto powinniśmy się aktualnie kierować. Pozwoli to lepiej zorientować się w nawigacji, na przykład korzystając z przydrożnych znaków drogowych i tablic informacyjnych.

Skąd pobrać AutoMapę?

Aplikacja AutoMapa to nawigacja samochodowa, która działa również w trybie offline. Możemy ją pobrać ze sklepu Google Play (dla urządzeń z systemem Android) lub z App Store (smartfony i tablety Apple).

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.