Aktualizacja mObywatel 2.6.0 przynosi istotne zmiany i nowe funkcje

26.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Aktualizacja mObywatel 2.6.0 przynosi istotne zmiany i nowe funkcje
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Aplikacja mObywatel cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego, to bardzo udany program rządowy, który pełni rolę cyfrowego portfela. Z biegiem czasu kolejne aktualizacje przynoszą nowe funkcjonalności i możliwość jeszcze wygodniejszego korzystania z mObywatel. Najnowsze zmiany oceniamy zdecydowanie na plus – aplikacja dostała kilka przydatnych nowości.

Aktualizacja mObywatel 2.6.0

Poprzednia duża aktualizacja mObywatel 2.0 miała miejsce niecałe pół roku temu. W sierpniu mObywatel stał się dostępny z przeglądarki internetowej, a już teraz mamy kolejne usprawnienia aplikacji. Jak widać, prace nad ulepszeniami mObywatel nieustannie trwają, a nam pozostaje się tylko z tego cieszyć.

Najnowsza wersja mObywatel wprowadza zmiany, na które czekało wiele osób.

Pierwszą nowością jest możliwość złożenia wniosku o dodatek do źródła ciepła bezpośrednio z poziomu aplikacji. Osoby korzystające z Apple Wallet mogą teraz wyeksportować tam swój UCC (Unijny Certyfikat Covid-19). Z poziomu aplikacji mObywatel możemy też teraz zgłosić konieczność interwencji środowiskowej.

mObywatel 2.6.0

Łatwiejszy dostęp do aplikacji mObywatel

Dotychczas logowanie do mObywatel wymagało podania kodu PIN. Po aktualizacji aplikacji możemy użyć do tego biometrii – Face ID lub skanera odcisku palca. To bezpieczne i wygodne rozwiązanie, które spotykamy też często m.in. w bankowości mobilnej. Po przytrzymaniu ikony w aplikacji otrzymamy dostęp do ustawień danej usługi. Jeżeli natomiast chcemy zaktualizować Prawo Jazdy (np. dodać kategorię lub przedłużyć ważność dokumentu), nie musimy już potwierdzać tożsamości Profilem Zaufanym.

Te kilka zmian to krok w dobrym kierunku, a aktualizacja usprawnia i tak już nieźle działający program. Aplikacja mObywatel jest szczególnie przydatna jako miejsce, w którym trzymamy swoje dokumenty w wersji cyfrowej. Z jej poziomu możemy też załatwić coraz więcej spraw urzędowych.

Zobacz także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.