Aplikacja Zdjęcia w najnowszym Windowsie 11 z nowymi możliwościami, teraz to „kombajn”!

24.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Aplikacja Zdjęcia w najnowszym Windowsie 11 z nowymi możliwościami, teraz to „kombajn”!
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wraz z ostatnią aktualizacją aplikacja Zdjęcia w systemie Windows 11 dostaje dodatkowe możliwości. Wszystkim powinny się spodobać ostatnie zmiany. Dość prosta dotąd przeglądarka zdjęć otrzyma bardziej zaawansowane funkcje, których spodziewalibyśmy się raczej w Photoshopie!

Aplikacja Zdjęcia (Windows 11) ze zmianami – szybkie i automatyczne usuwanie tła

Obecnie nowość dostępna jest dla użytkowników programu Windows Insider. To sprawdzony już wielokrotnie sposób testowania nowych funkcjonalności. Tym razem aktualizacji doczekała się aplikacja Zdjęcia. W Windows 11 dotychczas byłą to prosta przeglądarka pozwalająca na wyświetlenie zdjęć, które mamy na dysku. Mogliśmy dziś wykonać z nimi podstawowe czynności, ale po zmianach sporo się zmieni. Ulepszona aplikacja Zdjęcia może w wielu przypadkach zastąpić dodatkowe aplikacje, jak Adobe Photoshop, czy różne edytory grafiki. Oczywiście, wciąż jest to narzędzie bezpłatne, dostępne dla użytkowników najpopularniejszego systemu operacyjnego na komputery i laptopy.

W aplikacji Zdjęcia dla Windows 11 pojawiła się możliwość usunięcia tła z obrazka. Możemy też zastąpić je innym.

Wszystko dzieje się w zautomatyzowany sposób, nie musimy tracić czasu na dokładne zaznaczenie krawędzi. Zajmie się tym sztuczna inteligencja – podobne funkcje już dziś miały inne programy, także darmowe (np. przeglądarki zdjęć w niektórych smartfonach).

Możliwość edycji grafiki w nieco bardziej zaawansowany i efektowny sposób to opcja darmowa, za którą nie będziemy musieli nic płacić. W Zdjęciach pojawi się też opcja błyskawicznego zapisu obrazka w wybranym formacie, czy dodania swojego logo do grafiki.

Aplikacja tła dostanie narzędzie do usuwania tła
Narzędzie do usuwania tła (źródło: konto PhantomOfEarth w X)

To nie koniec zmian w aplikacji Zdjęcia dla Windows 11!

W zaktualizowanej wersji aplikacji Zdjęcia dla Windows 11 jest więcej nowości. Unowocześniono design samej aplikacji. Opcję zmiany wielkości okna aplikacji znajdziemy teraz w dolnym, prawym rogu. Szybciej uruchomimy też pokaz slajdów ze zdjęciami z wybranego przez siebie folderu. Taka opcja pojawi się w menu po kliknięciu prawym przyciskiem myszki na jednym z folderów.

Zmiany nie są być może rewolucyjne, szczególnie szybkie usuwanie tła powinno jednak znaleźć mnóstwo zwolenników. Pamiętajmy, że obecnie zmiany są dostępne jedynie dla grupy testowej – członków programu Windows Insider. Być może przed udostępnieniem aktualizacji o numerze 2023.11110.8002.0 wszystkim użytkownikom, aplikacja Zdjęcia doczeka się jeszcze jakichś zmian. Kiedy możemy spodziewać się aktualizacji do pobrania dla wszystkich użytkowników Windowsa 11? Ciężko powiedzieć, zapewne poczekamy jeszcze 1-2 miesiące.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.