Aktualizacja Android Auto – lista zmian w wersji 9.9

11.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Aktualizacja Android Auto – lista zmian w wersji 9.9
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Aktualizacja Android Auto zawsze jest tym, na co czekają kierowcy. Zwykle liczymy na to, że współpraca smartfona z systemem inforozrywki w pojeździe stanie się jeszcze lepsza, bardziej intuicyjna. Pojawienie się nowych funkcji często oznacza natomiast dodatkowe możliwości dla kierowcy i pasażerów. Czy i tym razem mamy się z czego cieszyć? Jakie nowości pojawiły się po aktualizacji Android Auto do wersji 9.9?

Co to jest Android Auto?

Co to jest Android Auto? Narzędzie Google pozwala wyświetlić na ekranie w samochodzie informacje ze smartfona. Dzięki temu otrzymujemy m.in. dostęp do obsługi nawigacji, odtwarzacza muzyki, telefonu, SMS-ów i innych funkcji. Pokazanie uproszczonego wyglądu aplikacji na wyświetlaczu auta pomaga skupić się na prowadzeniu pojazdu. Jednocześnie obsługa jest możliwa przy pomocy elementów wyposażenia pojazdu, tj. przyciski i pokrętła systemu inforozrywki, czy sterowanie z kierownicy.

Nie wszystkie aplikacje ze smartfona możemy jednak wyświetlić na samochodowym ekranie. Nie zobaczymy filmu, nie uruchomimy YouTube, czy gry. Podyktowane jest to oczywiście względami bezpieczeństwa.

Odpowiednik Android Auto dla użytkowników iPhone:
apple carplay
Apple CarPlay – jak włączyć? Konfiguracja i najważniejsze funkcje

Aktualizacja oprogramowania dla kierowców

Twórcy Android Auto, czyli programiści Google, najwyraźniej widzą, w jakim kierunku zmierza motoryzacja. Wszystko wskazuje na to, że będzie ona coraz bardziej zelektryfikowana. Najnowsza wersja oprogramowania dodaje kilka nowych funkcji, które docenią właściciele aut elektrycznych. Aktualizacja Android Auto do wersji 9.9 to kolejne narzędzie, po Mapach Google, które idzie tą drogą. Tam już wcześniej dodano sporo udogodnień dla kierowców „elektryków”. Wystarczy choćby wspomnieć o wskazówkach dotyczących możliwości podładowania akumulatorów.

W Android Auto 9.9 pojawia się dodatkowa zakładka nazwana „Ustawienia EV”.

Wprost wskazuje to na dodatkowe udogodnienia dla kierowców „elektryków” po aktualizacji Android Auto. Kierowcy aut z silnikami spalinowymi również powinni jednak zaktualizować oprogramowanie.

Co nowego w Android Auto 9.9?

W nowej sekcji „Ustawienia EV” pojawi się prawdopodobnie możliwość zaznaczenia, jakiego złącza do ładowania chcemy użyć. Zdaniem serwisu 9to5Google, który jest źródłem nieoficjalnych informacji, użytkownik będzie mógł też zaznaczyć jedno lub kilka złączy – w zależności od wyposażenia swojego auta. Użytkownik zobaczy też stosowne powiadomienie, jeżeli poziom naładowania baterii w aucie spadnie.

Poza nowościami dla pojazdów EV, po aktualizacji Android Auto do 9.9 zobaczymy też inne zmiany. Jak zawsze twórcy oprogramowania wyeliminowali pojawiające się błędy. W tym wypadku pozbyto się problemu zawieszającego się ekranu w Coolwalk, choć ten problem nie pojawiał się u każdego użytkownika.

Na jednym ekranie w wersji 9.9 możemy też uruchomić kilka programów jednocześnie.

Kiedy aktualizacja Android auto do wersji 9.9?

Serwis 9to5Google donosi, że amerykański gigant już od dawna pracuje nad udoskonaleniem swojego oprogramowania pod kątem aut elektrycznych. Funkcje, o których dziś wspominamy, są już dostępne dla wszystkich użytkowników. Najnowszą wersję możemy już pobrać ze sklepu Google Play.

Wcześniej potwierdzeniem, że coś jest na rzeczy, mogły być natomiast doniesienia użytkowników SmartDroid. Niektórzy z nich pobrali już Android Auto w wersji 9.9 (wersja testowa), potwierdzają obecność wymienianych przez 9to5Google funkcji.

Aktualizacja Android Auto do 9.9
źródło: SmartDroid

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.