Telefony Asus otrzymają Android 13. Poznaliśmy harmonogram aktualizacji

21.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Telefony Asus otrzymają Android 13. Poznaliśmy harmonogram aktualizacji
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

3 miesiące temu ASUS Zenfone 9 dostał możliwość instalacji najnowszego systemu operacyjnego Android 13. Był to jednak program testowy, który najwyraźniej zakończył się sukcesem. Teraz bowiem dowiadujemy się, że aktualizacja Android dla ASUS Zenfone i ASUS ROG Phone jest gotowa.

Android 13 dla ASUS Zenfone

Dwa najnowsze modele z serii ASUS Zenfone otrzymają aktualizację do najnowszego systemu Android 13. ASUS opublikował harmonogram, użytkownicy telefonów Zenfone mogą więc już teraz sprawdzić, kiedy ich model otrzyma aktualizacje.

Najnowszy ASUS Zenfone 9 pojawił się na rynku w lipcu tego roku z systemem Android 12. Nie dziwi więc, że Zenfone 9 już w grudniu dostanie aktualizację do „trzynastki”. Mówi się o tym, że najnowszy Zenfone dostanie Androida 13 już 1 grudnia tego roku. Warto jednak pamiętać, że kolejni użytkownicy mogą otrzymywać możliwość aktualizacji stopniowo.

ASUS Zenfone 9
ASUS Zenfone 9 z aktualizacją do Android 13 już w grudniu 2022 roku.

Telefony poprzedniej generacji (ASUS Zenfone 8) z Androidem 11 na pokładzie miały swoją premierę rok temu – w maju 2021. W grudniu 2021 roku ich użytkownicy dostali możliwość zainstalowania Androida 12. Aktualizacja Android dla ASUS Zenfone 8 pojawi się w styczniu 2023 roku. Wtedy użytkownicy dostaną najnowszy system Android 13 i będzie to ostatnia aktualizacja tego modelu. Później możemy się spodziewać tylko dostarczania przez producenta łatek bezpieczeństwa, być może niewielkich zmian w nakładce systemowej.

ASUS Zenfone 7 i ASUS Zenfone 7 Pro pojawiły się z Androidem 10 i obecnie posiada system Android 12. Te telefony nie otrzymają już dużych aktualizacji systemu operacyjnego.

Aktualizacja Android dla ASUS ROG Phone

Republic of Games – stąd pochodzi skrót ROG. Telefony ASUS z tej serii przeznaczone są dla graczy, o czym świadczą wydajne podzespoły i rzucający się w oczy wygląd. Także modele z tej serii otrzymają aktualizację do Android 13.

Aktualizacja Android na ASUS ROG

Wyposażony w bardzo wydajny procesor MediaTek Dimensity 9000+ model ASUS ROG Phone 6D i jego odmiana ASUS ROG Phone 6D Ultimate dostaną aktualizację w pierwszym kwartale 2023 roku. W tym samym terminie pojawi się aktualizacja Android dla ASUS ROG Phone 6 i 6 Pro, które posiadają układ Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1.

W drugim kwartale 2023 roku aktualizacja do Android 13 pojawi się dla ASUS ROG Phone 5 i 5s. To już druga aktualizacja dla modeli, które pojawiły się z zainstalowanym systemem Android 11. Zapewne ASUS nie zdecyduje się na kolejne aktualizacje tych modeli.

Starsze serie, jak ASUS ROG Phone 3, nie otrzymają najnowszego systemu operacyjnego. Wspomniany model pojawił się z Androidem 10, aktualnie posiada Androida w wersji 12.

Może zainteresują Cię też te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.