Search icon

“Akademia Pana Kleksa” trafi na Netflix już w maju

19.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Akademia Pana Kleksa” trafi na Netflix już w maju
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Do streamingu zmierza jeden z największych, ubiegłorocznych hitów kinowych polskiej produkcji – “Akademia Pana Kleksa”. Już niedługo będzie go można obejrzeć na największej platformie VOD.

Akademia Pana Kleksa – data premiery na Netflix 

Mowa o “Akademii Pana Kleksa” – współczesnej wersji historii, do której z sentymentem wciąż powracają miliony Polaków. Nowa odsłona przygód słynnego profesora miała być ponadpokoleniową propozycją i – rzeczywiście – box office produkcji wskazuje na to, że dotarła do szerokiej publiki (niemal 3 milionów widzów). Z początkiem roku zapewniło jej to nawet miejsce w TOP 10 światowego zestawienia wpływów kasowych. 

Ciekawość widowni niekoniecznie przełożyła się jednak na entuzjastyczne recenzje, w których zarzucano filmowi m.in. wtórny charakter, płytkość narracji, niedociągnięcia gry aktorskiej oraz te w zakresie montażu. 

Jeśli, mimo to, zechcecie dać mu szansę, premiera w streamingu jest ku temu świetną okazją. “Akademia Pana Kleksa” na Netfliksie zadebiutuje oficjalnie 8 maja 2024 roku. Jak przedstawiają tę historię sami zainteresowani? 

Akademia Pana Kleksa 2023 – o czym opowiada film? 

Podążając za oficjalnym opisem produkcji:

»Akademia Pana Kleksa« to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

A tak opowieść ta prezentuje się na zwiastunie: 

Obsada i twórcy 

W obsadzie filmu znajdziecie wiele znanych nazwisk, w tym Tomasza Kota w roli Kleksa oraz Piotra Fronczewskiego jako tajemniczego Doktora. W Adę Niezgódkę wcieliła się Antonina Litwiniak. Na ekranie pojawiają się także: Danuta Stenka, Agnieszka Grochowska, Daniel Walasek, Konrad Repiński, Mateusz Król oraz Tomasz Włosok.

Reżyserem produkcji jest Maciej Kawulski (“Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, “Jak pokochałam gangstera”), bazujący na scenariuszu autorstwa Krzysztofa Gurecznego i Agnieszki Kruk.

 Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.