Wszystko co wiemy na temat słuchawek AirPods Pro 2

22.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Wszystko co wiemy na temat słuchawek AirPods Pro 2
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Najbliższa prezentacja produktowa, którą organizuje firma Apple, ma odbyć się 7 września. Taką informację podał niedawno Mark Gurman z serwisu Bloomberg. Pojawić ma się iPhone 14 oraz Apple Watch Series 8. Niektórzy twierdzą, że być może zadebiutują także słuchawki AirPods Pro drugiej generacji. Oto podsumowanie plotek dotyczących właśnie tych słuchawek.

AirPods Pro 2. generacji 

Mówi się o tym, że nowe słuchawki otrzymają większość funkcji, którymi charakteryzują się standardowe AirPodsy 3. generacji. Poza tym, będą zupełnie nowe funkcjonalności, które do tej pory nie były dostępne na rynku.

Warto już na początku wspomnieć, że obecnie nie są przewidywane żadne zmiany w zewnętrznej konstrukcji tych słuchawek.

AirPods pro 2

Układ H2

Airpods Pro 2 wyposażone mają być w znacznie ulepszony w stosunku do poprzedniej generacji procesor. Analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że czip H2 zapewni znacznie lepszą jakość dźwięku oraz lepszą synchronizację dźwięku i obrazu. Poza tym usprawniona zostanie aktywna redukcja szumów, tryb kontaktu oraz funkcje związane z asystentem głosowym Siri.

Dłuższy czas pracy na baterii

Na ten temat nie pojawiły się żadne konkretne doniesienia, ale wypadałoby, żeby firma Apple popracowała nad tym aspektem.

Dostępne obecnie słuchawki AirPods Pro zapewniają jedynie 4,5 godziny pracy na baterii, co wypada słabo na tle konkurencji.

Warto przypomnieć, że w przypadku standardowego modelu 3. generacji czas ten wynosi 6 godzin.

Nowe etui ładujące

Etui, które będzie częścią zestawu nowych słuchawek ma emitować dźwięk, co ułatwi jego odnalezienie. Obecnie słuchawki można lokalizować w aplikacji Znajdź, ale odtworzenie dźwięku nie jest możliwe.

AirPods pro etui

Co więcej, pudełko spełniać będzie wymagania normy IPX4, co oznacza, że będzie odporne na pot i zachlapania. Etui wyposażone będzie w port Lightning. USB-C ma pojawić się dopiero w 2023 roku.

Czujnik kontaktu ze skórą

W słuchawkach dostępny będzie znany z AirPodsów 3 czujnik kontaktu ze skórą, który zastąpi czujniki optyczne. Pierwszy z wymienionych sensorów zapewnia dużo większą dokładność w wykrywaniu położenia słuchawek.

AirPods pro wnetrze

Monitorowanie kondycji

W ubiegłym roku pojawiły się doniesienia o tym, że AirPods Pro 2 wyposażone będą w ulepszone czujniki ruchu, których zadaniem ma być monitorowanie aktywności fizycznych. Takie informacje opublikował między innymi wspomniany już Gurman z agencji Bloomberga. Nie podano jednak żadnych dodatkowych informacji na ten temat.

AirPods Pro 2 – premiera

Pierwsza generacja słuchawek AirPods Pro zaprezentowana została za pośrednictwem komunikatu prasowego, który opublikowany został 28 października 2019 roku, a ich sprzedaż rozpoczęła się 2 dni później. Prawdopodobne jest, że premiera AirPods Pro 2 odbędzie się we wrześniu lub w październiku.

Źródło: MacRumors, Grafiki: Apple

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.