Agappe.pl czyli Facebook dla katolików? Czy to ma sens?

02.12.2021 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Agappe.pl czyli Facebook dla katolików? Czy to ma sens?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Czy wiesz, że “Agappe” oznacza miłość? Ale w tym przypadku, chodzi o miłość do Boga Stwórcy i do wszystkich ludzi, którzy nas otaczają. Właśnie w ten sposób został nazwany portal społecznościowy skierowany do katolików – Agappe.pl. Jak twierdzą twórcy serwisu, nie ma on zastępować innych portali społecznościowych typu Facebook czy Twitter. Powstał, by łączyć ludzi, którzy gorąco wierzą w Boga i nie wstydzą się tego.

Czym jest Agappe.pl?

Serwis Agappe.pl skierowany jest głównie do katolików, chcących nawiązać relację z osobami, które mają takie same poglądy na wiarę. W pierwszym momencie, po wejściu na portal, można odnieść wrażenie, że przypomina Facebooka. Znajdziemy tam m.in. grupy, informacje o wydarzeniach, sklepy i fora. Jednak treści tam zawartych nie można uznać, za różnorodne, ponieważ są one nakierowane głównie na wiarę w Boga.

Założycielem Agappe.pl jest ksiądz Artur Potrapeluk. O debiucie serwisu poinformował na Twitterze: “Katolickie social media #agappe wystartowały! Choć rejestracja odbywa się przez linki polecające, to zainteresowanie jest duże, a kont przybywa z każdą minutą ;)”. Serwis wystartował 30 czerwca 2021 roku.

Jakie funkcjonalności ma serwis Agappe.pl?

Użytkownicy portalu Agappe.pl mogą udostępniać filmy i zdjęcia, streamować konferencje czy transmitować wydarzenia na żywo. Serwis pozwala na tworzenie wydarzeń, organizowanie zbiórek, poszukiwanie opiekunek na rekolekcje czy wolontariuszy. Nie zabrakło również miejsca na wystawianie ogłoszeń o pracę.

Agappe.pl - funkcjonalność

Jego założyciele poinformowali, że nie będzie zalewany reklamami, a dane osobowe użytkowników nie zostaną wystawiane na sprzedaż. Jedynie partnerzy, którzy przeszli pozytywnie proces weryfikacji, mogą promować swoje posty, które powinny zawierać cenne i przydatne informacje.

Czy Agappe jest darmowe?

Założenie konta na Ageppe.pl jest całkowicie darmowe. Jeśli jednak będziemy chcieli skorzystać z większych możliwości, możemy ulepszyć profil, wybierając jeden z pakietów premium:

  • Sympatyk – 10 zł/ 60 dni. Będziemy oznaczeni jako wyróżnieni użytkownicy, zobaczymy odwiedzających nasz profil i możemy odkryć lub ukryć ostatnio widziane przez nas profile.
  • Ambasador Ewangelizacji – 50 zł/ 33 dni. Do dyspozycji mamy to samo, co w przypadku konta Sympatyk. Dodatkowo otrzymujemy możliwość promocji jednego posta i promocji jednej strony.
  • Apostoł – 123 zł/ 33 dni. Oprócz powyższych funkcjonalności, otrzymujemy możliwość posługiwania się zweryfikowaną odznaką, możemy wypromować 5 postów oraz 5 swoich stron.
  • VIP – 500 zł/ 60 dni. Otrzymujemy te same możliwości, co w przypadku konta “Apostoł. Zwiększa się liczba promowanych postów do 30. Liczba możliwych promowanych stron nie ulega zmianie.

Aplikację Agappe można pobrać na telefony z systemem Android.

Agappe na telefon

Czy katolicki FB ma szansę na sukces?

Eksperci zajmujący się mediami społecznościowymi, nie są najlepszej myśli, jeśli chodzi o portal Agappe.pl. Według nich takie portale jak Facebook i Twitter wykreowały już konkretne zachowania wśród użytkowników. Kolejny serwis społecznościowy, nawet katolicki, nie jest potrzebny na rynku. Specjaliści przywołują m.in. portal Albicla, stworzony dla osób o prawicowych poglądach, o którym było głośno na samym początku, a teraz praktycznie w ogóle o nim nie słychać.

Norbert Kilen, Strategy Director w agencji On Board Think Kong podsumował serwis takimi słowami: “Niestety absolutnie nie wierzę w sukces serwisów takich jak Agappe. Niestety, bo oczywiście fajnie byłoby, gdyby wciąż istniała tak łatwa do zajęcia przestrzeń na nowe społecznościówki. Funkcjonuje już wiele miejsc, gdzie chrześcijanie rozmawiają ze sobą online: są aplikacje wspólnotowe, modlitewne, serwisy randkowe i tym podobne. Nie do końca widzę w ogóle sens powoływania do życia nowej platformy”.

Agappe.pl to stosunkowo młody serwis, istniejący od pół roku, który być może ma jeszcze szanse na sukces.

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia dziennikarz prasowy i coach. Tworzeniem treści zajmuje się zawodowo od kilku lat. Pisanie i dobra książka są nieodłącznymi atrybutami w jej życiu. Po latach doszła pasja do gotowania i sprzedaży. Uwielbia nowe technologie, które na co dzień może wykorzystywać w swoim życiu. Uparcie dąży do osiągania celów i nawet dobrze jej to wychodzi.