ActiveLook to inteligentne okulary sportowe wykorzystujące technologię AR

03.03.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
ActiveLook to inteligentne okulary sportowe wykorzystujące technologię AR
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

O ile gogle VR umożliwiające wejście w świat wirtualnej rzeczywistości są dość popularne, smart okulary nigdy nie przyjęły się zbyt dobrze. Mimo kilku prób rozwinięcia tego rynku (w tym Google Glass), wciąż są raczej ciekawostką. Podczas targów MWC 2022 zobaczyliśmy jednak kolejną odsłonę inteligentnych okularów. Premiera smart okularów ActiveLook może okazać się nie lada gratką dla aktywnych. Okulary pozwalające na urozmaicenie treningu można będzie kupić w markowych oprawkach.

ActiveLook – zaawansowana technologia i modne oprawki

Firma ActiveLook, która wystawiła swoje stoisko na barcelońskich targach, prezentuje ciekawą koncepcję okularów AR. Dostarczy szkła z możliwością wyświetlania przydatnych dla sportowców informacji. Oprawki pochodzić będą natomiast od znanych i cenionych marek.

Inteligentne okulary ActiveLook dostaniemy w oprawkach Julbo, Engo, Cosmo Cennected, a wkrótce także Oakley.

inteligentne okulary dla sportowców ActiveLook
Okulary ActveLook

To bardzo ważne, że już podczas premiery dowiadujemy się, że w projekt zaangażowały się duże firmy. W przeciwieństwie do znanych już okularów AR dostępnych na rynku, technologia ActiveLook ma być znacznie bardziej przyjazna w odbiorze. Wyświetlenie jedynie niezbędnych i przydatnych informacji sprawi, że będą proste i wygodne w użytkowaniu. Dużym problemem dostępnych na rynku urządzeń często było bowiem przeładowanie informacjami i licznymi grafikami. Wyglądały przy tym jak sprzęt rodem z przyszłości, co wielu użytkowników mogło odstraszyć.

smart okulary ActiveLook
Okulary ActveLook Julbo (fot. Julbo)

Dane telemetryczne i postępy treningu

Okulary wyposażone w technologię ActiVeLook wyglądają jak zwykłe okulary do sportu (np. używane przez biegaczy, czy rowerzystów) ale dają o wiele więcej możliwości.

Szkła wyświetlą dane telemetryczne, jak prędkość, wysokość, czy przeciążenia, czas treningu, przebyty dystans i wiele innych. Jednocześnie dane te są pokazywane w czytelny i dyskretny sposób.

Dane mogą pochodzić z czujników i instrumentów pomiarowych samych okularów, ze smartfona, inteligentnego zegarka lub nawet licznika rowerowego Garmin. Premiera smart okularów ActiveLook za nami, wciąż nie poznaliśmy jednak cen sprzętu.

Okulary ActiveLook

Zobacz także inne premiery z MWC 2022 w Barcelonie

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.