Absolutni debiutanci – polski serial młodzieżowy Netflixa na zwiastunie i z datą premiery

26.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Absolutni debiutanci – polski serial młodzieżowy Netflixa na zwiastunie i z datą premiery
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Mimo że za oknem pierwsze podrygi jesieni, na Netfliksie lato trwa w najlepsze. Serwis podzielił się z widzami zapowiedzią nowego polskiego serialu pt. “Absolutni debiutanci”. Pierwszy zwiastun jest już dostępny. Kiedy premiera? 

Absolutni debiutanci – zwiastun nowego polskiego serialu Netflixa

Dopiero co pisaliśmy o debiucie “Infamii” i “Freestyle’u”. Tymczasem do kolekcji polskich produkcji oryginalnych na Netfliksie już niebawem dołączy serial “Absolutni debiutanci”, traktujący o wyzwaniach i namiętnościach okresu dojrzewania na tle nadmorskich pejzaży. Podążając za oficjalnym opisem tytułu: 

Niko i Lena, przyjaciele od zawsze, dzielą wspólną pasję – tworzenie filmów. Już od dzieciństwa ich rodziny spędzały każde lato nad polskim morzem. W tym roku przyjaciele odkryją, że łączy ich nie tylko hobby. Wszystko to dzięki nowej osobie w ich świecie – wolnemu i buntowniczemu Igorowi.

Akcja serialu skupia się wokół wątku filmu miłosnego, który kręcą bohaterowie, a który ma stać się dla nich przepustką do szkoły filmowej. Nie mniej intrygująco wyglądają doświadczenia młodych twórców, którzy balansują na granicy dzieciństwa i dorosłości; szaleństwa i refleksyjności. Zobaczcie pierwszy zwiastun produkcji: 

Absolutni debiutanci – obsada i twórcy 

W rolach głównych wystąpili: Martyna Byczkowska (“Skazana”), Bartłomiej Deklawa („#BringBackAlice„, “Sexify 2”) oraz Jan Sałasiński (“Zielona granica”). W obsadzie znaleźli się również: Katarzyna Warnke, Piotr Witkowski, Anna Krotoska oraz Andrzej Konopka. 

Serial wyreżyserowały Kamila Tarabura („Zielona granica”) i Katarzyna Warzecha („Twarz”), bazując na scenariuszu Tarabury, Niny Lewandowskiej („Krakowskie potwory„) i Jędrzeja Napiecka („Zenek”).

Kiedy premiera?

“Absolutni debiutanci” trafią do biblioteki Netflixa w przyszłym miesiącu, 25 października. Na serię złoży się 6 odcinków. 

Źródło: Netflix 

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.