6 nowych koreańskich seriali Netflixa dla fanów K-romance

20.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
6 nowych koreańskich seriali Netflixa dla fanów K-romance
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Koreańskich nowości na Netfliksie ciąg dalszy. Tym razem serwis stawia na K-romance, prezentując listę 6 zupełnie nowych seriali, których premiery zaplanowano jeszcze na ten rok. Część z nich zdążyła już zawitać w bibliotece serwisu; inne już niebawem do nich dołączą. O czym mowa? 

K-romance na Netflix. 6 nowych seriali

Koreańskie produkcje niezmiennie pozostają na fali, a Netflix rozumie to, jak żaden inny serwis VOD. Sukces tytułów, takich jak “Squid game”, “Niezwykła prawniczka Woo” czy “Crash Landing on You” zachęca platformę do dalszych inwestycji w azjatyckie pozycje. Właśnie dołączają do nich kolejne, tym razem reprezentujące tzw. kategorię K-romance.

Jesteśmy naprawdę zaszczyceni tym, że nasze emocjonujące koreańskie programy znalazły dom w sercach widzów na całym świecie dzięki Netflixowi, rozciągającemu się od Stanów Zjednoczonych przez Europę, Amerykę Południową i nie tylko. Nasze historie dotykają uniwersalnych aspektów życia – miłości, złamanego serca i czułości, a jednocześnie dają wgląd w wyjątkowe aspekty koreańskiej kultury. Zaangażowanie Netflixa w budowanie tego głębokiego globalnego połączenia jest czymś, czym jesteśmy naprawdę podekscytowani

– mówi Don Kang, wiceprezes ds. treści (Korea).

Twórcy poświęcili się kreowaniu delikatnej dynamiki i zmieniających się emocji naszych postaci – dodaje Wooyeon Yang, dyrektor ds. treści (Korea) – według którego K-romance to ujmujący gatunek, trafiający w gusta widzów na całym świecie

K-romance na Netflix

6 nowych koreańskich seriali Netflixa – lista nowości K-romance

Uśmiech losu (ang. King the Land) – dostępny na Netflix

Gwiazdorski duet K-pop w składzie: Jun-ho i Yoona daje się poznać w swojej aktorskiej odsłonie, opowiadając historię miłosną bogatego spadkobiercy i pracownicy jednej z jego rodzinnych firm.

Do zobaczenia w moim 19. życiu (ang. See you in my 19th life) – dostępny na Netflix

Spin-off popularnej gry internetowej prezentuje historię dziewczyny, której pamięć sięga kilkunastu żyć wstecz. W dziewiętnastym z nich postanawia wrócić do innego, w którym zakochała się w chłopaku z sąsiedztwa. On jednak nie jest już zainteresowany rozwojem ich znajomości. 

Namacalne dowody (ang. Behind your touch) – dostępny na Netflix

Tytuł podąża śladem weterynarki z niewielkiego miasteczka (Han Ji-min) z darem psychometrii, która ramię w ramię z pewnym detektywem podejmuje się rozwiązania zagadki miejscowego przestępstwa. 

Jesteś moim przeznaczeniem (ang. Destined with you) – dostępny na Netflix od 23 sierpnia

Gwiazdami kolejnego serialu K-romance Netflixa są Rowoon i Cho Boa w rolach odpowiednio: prawnika prześladowanego przez rodzinną klątwę oraz niepozornej urzędniczki państwowej, która może go ocalić.

Wezwał cię czas (ang. A time called you) – 8 września na Netflix

Remake klasycznego, tajwańskiego romansu pt. “Someday or One Day” opowiada historię Jeon, która cofa się w czasie do 1998 roku, gdzie spotyka mężczyznę, przypominającego do złudzenia jej zmarłego chłopaka. 

W rolach głównych: Ahn Hyo-seop i Jeon Yeo-been.

DOONA! – w tym roku na Netflix

Doona! K-romance na Netflix

“Doona!” to historia studenta (Yang Se-jong) pozostającego w związku z byłą gwiazdą K-pop (Suzy). Ich relacja z czasem ewoluuje, stając przed licznymi próbami, jakie niesie ze sobą sława.  

Inne koreańskie seriale na Netflix

To oczywiście nie wszystko, co platforma ma do zaoferowania dla fanów kina koreańskiego. Warto przejrzeć bibliotekę serwisu, korzystając z tajnego kodu Netflix (67879 na programy i seriale koreańskie oraz 5685 na filmy koreańskie).

Możesz też skorzystać z naszego zestawienia najlepszych seriali koreańskich.

Źródło: Netflix, Upflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.