Nie będzie drugiego sezonu serialu 1899. Netflix anulował kontynuację

06.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nie będzie drugiego sezonu serialu 1899. Netflix anulował kontynuację
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

1899 anulowany. Mimo że zakończenie nowego serialu Netflixa od twórców Dark – pozostawiało otwartą furtkę dla kontynuowania tej opowieści, a stojąca za nim ekipa nie kryła chęci jej rozwinięcia, jego drugi sezon nie powstanie. Co stoi za tą decyzją?

1899 anulowany 

1899 był jedną z głośniejszych premier Netflixa w 2022 roku, spotykając się z dość ciepłym przyjęciem widzów. W szczególny sposób trafił też do polskiej widowni, która miała okazję zobaczyć na ekranie rodzimy akcent w osobie Maćka Musiała. Niestety, pewnym jest już, że przygoda ta zakończy się na pierwszym sezonie. Twórcy serialu – Jantje Friese i Baran bo Odar, stojący również za hitowym Dark – ogłosili smutną wieść: 1899 anulowany.

Z ciężkim sercem musimy was poinformować, że serial »1899« nie będzie kontynuowany. Chcieliśmy zakończyć tę niesamowitą podróż z drugim i trzecim sezonem, tak jak zrobiliśmy to z serialem »Dark«. Ale czasami sprawy nie układają się tak, jakbyście to planowali. Takie jest życie. Wiemy, że rozczaruje to miliony fanów. Chcielibyśmy wam z całego serca podziękować, że byliście częścią tej wspaniałej przygody. Kochamy Was. Nigdy nie zapomnimy.

1899 anulowany

Anulowanie 1899 spotkało się z negatywnym odbiorem po stronie widowni. Ta nie rozumie, dlaczego nie dano mu szansy rozwinięcia historii, na którą niewątpliwie fabularnie był potencjał (sami twórcy widzieli ją jako 3-sezonowy tytuł). Jak można się jednak domyślać, produkcja nie osiągnęła oczekiwanych od niej wyników finansowych.

O czym opowiada anulowany 1899?

Anulowany 1899 podąża śladem pasażerów statku, zmierzającego z Europy do Ameryki. Podróż ta miała być dla nich szansą na rozpoczęcie nowego życia. Wtem jednak pewne spotkanie na środku oceanu diametralnie zmieniło bieg zdarzeń, stając się okazją do odkrycia skrywanych przez naszych bohaterów tajemnic. Z czasem liczba niewiadomych zaczyna się nawarstwiać, sam serial przeistacza się zaś w sci-fi grozy. 

1899 – obsada i twórcy 

Oprócz wspomnianego już Maćka Musiała (w roli jednego z pasażerów, Olka) na ekranie pojawiła się międzynarodowa ekipa w składzie: Emily Beecham, Aneurin Barnard, Andreas Pietschmann, Miguel Bernardeau, Lucas Lynggaard Tønnesen, Rosalie Craig, Clara Rosager, Maria Erwolter, Yann Gael, Mathilde Ollivier, José Pimentão, Isabella Wei, Gabby Wong, Jonas Bloquet, Fflyn Edwards, Alexandre Willaume i Anton Lesser.

Za tytułem stoją Jantje Friese i Baran bo Odar, dla których była to okazja do pracy nad pierwszą większą produkcją od czasów Dark.

Źródło: instagram.com/baranboodar/, materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.