„1670” – czarna komedia o polskiej szlachcie. Premiera w grudniu na Netflixie

09.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
„1670” – czarna komedia o polskiej szlachcie. Premiera w grudniu na Netflixie
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Na Netflixa zmierza kolejna polska nowość – komediowy serial “1670”, który powraca pamięcią do czasów Rzeczpospolitej szlacheckiej. Jak wyglądało życie naszych przodków w krzywym zwierciadle? 

1670 – nowa polska komedia Netflixa o szlachcie

“1670” to nowy polski serial kostiumowy Netflixa, który trafi na małe ekrany jeszcze w tym roku. Gwiazdami produkcji są Bartłomiej Topa i Katarzyna Herman, którzy wcielą się w role XVII-wiecznych szlachciców, mierzących się ze znojami sarmackiego życia z przymrużeniem oka – nierzadko burząc czwartą ścianę. 

Jest rok 1670. Jan, głowa szlacheckiej rodziny i właściciel (mniejszej) połowy wsi Adamczycha, marzy o zapisaniu się na kartach historii Polski. Jego życie to pasmo sukcesów. Wszystko, co ma, odziedziczył sam, a całą resztę osiągnął ciężką pracą własnych chłopów. Jego ambitne plany zakłóca niełatwa codzienność właściciela ziemskiego: na sejmiku znów trzeba zawetować pomysł podniesienia podatków, zdemotywowani chłopi, córka sprzeciwia się wydaniu za syna magnata, a w dodatku Rzeczpospolita szlachecka złośliwie akurat teraz chyli się ku upadkowi…

– czytamy w oficjalnym opisie produkcji. Pierwszy zwiastun “1670” jest już dostępny i stanowi zapowiedź przedniej zabawy, napędzanej przez absurd i czarny humor. Znajdziecie go poniżej:

1670 – obsada i twórcy 

W serialu zobaczycie: Bartłomieja Topę (Jan), Katarzynę Herman (żona Zofia), Martynę Byczkowską (córka Aniela), Michała Balickiego (syn Stanisław) i Michała Sikorskiego (syn Jakub). 

Wyreżyserowali go Maciej Buchwald (“Szczęście”, “Nie ma o czym myśleć”) i Kordian Kądziela („Fusy”, “Szczękościsk”). Pomysłodawcą i scenarzystą produkcji jest Jakub Rużyłło („Sexify„, „The Office PL„). 

Kiedy premiera?

Serial na Netfliksie zadebiutuje w grudniu tego roku. Dokładna data premiery pozostaje na ten moment nieznana. 

Źródło: Netflix 

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.