10 rzeczy, które przekonały mnie do oświetlenia Philips Hue

27.10.2021 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
10 rzeczy, które przekonały mnie do oświetlenia Philips Hue
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Philips Hue to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek urządzeń należących do kategorii inteligentnego oświetlenia. Charakteryzują się one dobrą jakością oraz intuicyjnym sposobem użytkowania. Ich instalacja i codzienna obsługa są dziecinnie łatwa. W ofercie znajdują się produkty dedykowane dla różnych pomieszczeń. Philips Hue oferuje także produkty, które uatrakcyjniają domową rozrywkę, na przykład oglądanie filmów czy słuchanie muzyki.

Osobiście od kilku lat korzystam z oświetlenia marki Hue i przez ten czas przekonałem się, że są warte swojej ceny.

Na zakup pierwszego urządzenia tej marki długo nie mogłem się zdecydować, ale do tej pory nie żałuję tej decyzji. Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi korzyściami, jakie dają urządzenia Philips Hue.

Duży wybór produktów – nie tylko żarówki

Katalog urządzeń marki Philips Hue jest ogromny. W ofercie znajdują się:

 • żarówki,
 • taśmy LED,
 • lampy stołowe, podłogowe, wpuszczane w ścianę, sufitowe i wiszące,
 • oświetlenie zewnętrzne.
duży wybór produktów Hue

Łącznie dostępnych jest aż 350 produktów. Na szczególną uwagę zasługują zestawy startowe, w skład których wchodzą dwie lub trzy żarówki z różnymi mocowaniami, mostek Hue oraz opcjonalnie przełącznik. To idealny wybór dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z urządzeniami marki Philips Hue.

Hue to ekonomiczne oświetlenie typu LED

Korzystając z urządzeń Hue otrzymujemy wszystkie zalety tego typu oświetlenia:

 1. W odróżnieniu od tradycyjnych żarówek, żarówki typu LED nie emitują ciepła.
 2. Charakteryzują się także dużo dłuższym cyklem życia, który wynosi od 25 do 50 tysięcy godzin. W Przypadku zwykłych żarówek to maksymalnie 2000 godzin.
 3. Ważne jest także, że zużywają znacznie mniej energii. Żarówka LED o mocy 15W emituje światło o takiej samej jasności jak tradycyjna żarówka o mocy 100W.
żarówki led philips hue

Możliwość przenoszenia lamp serii Go

Hue to nie tylko żarówki i lampy, które należy zamontować. W ofercie są także lampy przenośne, które pozwalają na dodatkowe zwiększenie atrakcyjności efektów świetlnych. Są one kompatybilne z innymi produktami tej marki, dzięki czemu emitowane światło tworzy jedną całość. Co więcej, tego typu urządzenia pozwalają cieszyć się funkcjami oświetlenia Hue poza domem.

Taką przenośnią lampkę można zabrać ze sobą na przykład na weekendowy wyjazd i korzystać z niej na przykład na tarasie.

Łatwa instalacja i obsługa urządzeń Hue

Najłatwiej korzysta się z urządzeń z funkcją Bluetooth:

 • Wystarczy podłączyć urządzenie Hue do zasilania tak jak tradycyjne oświetlenie. W przypadku żarówek trzeba je tylko wkręcić w oprawę, a lampy należy podłączyć do domowej sieci elektrycznej.
 • Następnie trzeba pobrać na smartfona aplikację Philips Hue Bluetooth i sparować z nim źródła światła.

Co to jest mostek i czy go potrzebujesz?

Jest też tak zwany mostek. Podłącza się go przewodem do domowego routera, a następnie z nim łączą się źródła światła. W przypadku aplikacji z funkcją bluetooth sterować można maksymalnie 10 urządzeniami. Mostek pozwala na kontrolowanie aż 50 urządzeń.

Bardzo prosta w obsłudze aplikacja

prosta w aplikacja philips hue

Aplikacje Philips Hue Bluetooth i Philips Hue Bridge są bardzo intuicyjne w obsłudze i mają przy tym wiele ciekawych funkcji.

 • Pozwalają między innymi na grupowanie oświetlenia, dzięki czemu łatwo sterować można światłem w poszczególnych pomieszczeniach.
 • Niezwykłe łatwa jest także zmiana jasności, kolorów i scen.
 • Aplikacje umożliwiają także definiowanie własnych aranżacji, w ramach których poszczególne źródła światła w tym samym pomieszczeniu mogą emitować światło o innych parametrach.

Możliwość tworzenia nastroju w pomieszczeniu

Dzięki inteligentnemu oświetleniu można tworzyć w pomieszczeniach nastrój. Światło, które emitowane jest przez produkty Hue można modyfikować za pośrednictwem aplikacji zainstalowanej na smartfonie.

Światło tworzące nastrój

Światło można ściemniać lub rozjaśniać oraz zmieniać jego kolor.

Warto dodać, że w ofercie są urządzenia emitujące światło:

 • białe,
 • białe z możliwością zmiany barwy,
 • białe i kolorowe.

Do tworzenia różnego rodzaju nastrojów najlepsze są te ostatnie.

Idealna „Lampka nocna” do pokoju dziecka

To jedna ze scen, której chciałbym poświęcić szczególną uwagę. Wykorzystuję ją w pokoju dziecka, a szczególnie przydaje się gdy w domu jest noworodek lub niemowlak.

Aktywując scenę o nazwie „Lampka nocna” żarówka emituje bardzo ciepłe światło, wpadające nieco w kolor pomarańczowy, którego jasność można dowolnie modyfikować.

Ustawiając je na minimalną jasność uzyskuje się poświatę, która świetnie nadaje się jako nocne oświetlenie w dziecięcym pokoju. Nie razi w oczy i wystarczająco oświetla otoczenie.

Integracja światła i muzyki, czyli Hue + Spotify

Funkcja dostępna od września bieżącego roku. Aby ją uruchomić należy posiadać mostek Hue Brigde oraz konto w aplikacji Spotify. Dzięki tej funkcji emitowane światło zintegrowane jest z muzyką odtwarzaną z aplikacji.

Wzór emitowanego światła tworzony jest na podstawie rytmu muzyki, jej tempa, głośności, a także gatunku.

Gdyby tego było mało, to w aplikacji Philips Hue możliwa jest modyfikacja efektów świetlnych. Użytkownik zmienić może kolor, jasność oraz intensywność światła.

Sterowanie za pomocą głosu

Sterowanie głosem Hue

Oświetleniem Philips Hue sterować można za pomocą najpopularniejszych asystentów głosowych. Są one kompatybilne z urządzeniami firmy Amazon, które wykorzystują asystenta głosowego Alexa. Światłem sterować można także za pośrednictwem Siri, czyli asystenta głosowego zaimplementowanego w urządzeniach marki Apple oraz Asystenta Google, dostępnego przede wszystkim na urządzeniach z systemem Android.

Za pomocą głosu można między innymi włączać, wyłączać światła oraz zmieniać ich jasność i kolor.

Automatyzacje, czyli ustaw wszystko pod siebie

Nowa aplikacja oferuje także możliwość automatyzacji działania oświetlenia. Można zdefiniować godziny, o których poszczególne źródła światła mają się włączyć i wyłączyć lub zmienić jasność albo kolor. Czas aktywacji poszczególnych akcji można także zdefiniować na podstawie godziny wschodu i zachodu słońca.

Ciekawe są także funkcje pobudki i zasypiania. Dzięki nim o zdefiniowanej godzinie światło w sypialni zaczyna się powoli rozjaśniać lub ściemniać, co powinno ułatwić budzenie się i zasypianie.

Philips Hue – czy warto?

Podsumowując, oto 10 rzeczy, które mnie przekonały do kompletowania oświetlenia Philips Hue:

 1. Duży wybór produktów
 2. Opłacalne oświetlenie typu LED
 3. Możliwość przenoszenia lamp serii Go
 4. Łatwa instalacja i obsługa urządzeń Hue
 5. Bardzo prosta w obsłudze aplikacja
 6. Możliwość tworzenia nastroju w pomieszczeniu
 7. Idealna „Lampka nocna” do pokoju dziecka
 8. Integracja światła i muzyki, czyli Hue + Spotify
 9. Sterowanie za pomocą głosu
 10. Automatyzacje, czyli ustaw wszystko pod siebie

Źródła zdjęć: Philips

Mogą Cię zainteresować:

Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.